Сьогодні садівникам та городникам набагато легше доглядати посіви, оскільки існує безліч пристосувань, здатних полегшити та вдосконалити процес вирощування овочів та фруктів. Одним з основних чинників, що впливають на якість та кількість врожаю, є своєчасний полив. І якщо раніше для забезпечення рослин необхідною кількістю вологи потрібно було мало не жити в полі, стежачи за поливом, то сучасні землевласники можуть автоматизувати цей процес.

Крапельний полив – відмінний варіант для тих, хто хоче отримати добрий урожай, витрачаючи мінімум зусиль. Такий спосіб зрошення підійде як власникам великих фермерських господарств, так і скромнішим агрономам. Подача води в крапельному поливі здійснюється по краплинній стрічці безпосередньо до кореневої системи рослин. Щоб така конструкція працювала безперебійно, потрібно очищати воду, що надходить до системи, від різного сміття. Для цього необхідні спеціальні фільтри - пристосування, що затримують часточки землі, трави, листя і запобігають їх попаданню в поливальні трубки. Для того, щоб зрошувальна система ефективно функціонувала, важливо її оснастити відповідними комплектуючими, а для цього потрібно знати, який фільтр найкращий для якісного поливу. Від цього вибору залежить довговічність роботи всієї системи.

Різновиди фільтрів для зрошувальних систем

різновиди фільтрів для зрошувальних системПерш ніж визначитися, який фільтр вибрати для крапельного поливу, потрібно ознайомитись з їхніми різновидами. Ці елементи класифікуються залежно від конструкції. Виділяють такі типи фільтрів:

  1. Дискові. У пластиковому корпусі є спеціальні пластини (диски), розташовані дуже близько одна до одної. Фільтрація відбувається на двох рівнях: на зовнішньому затримуються великі частки, на внутрішньому – дрібніші. Дискові фільтри мають низку переваг: їх легко встановлювати, вони довговічні, не схильні до корозії, легко очищаються і працюють за будь-яких температур.
  2. Сітчасті. Такі фільтри складаються із пластикової колби, усередині якої знаходиться сітка, розташована під певним кутом. Проходячи через комірки такого фільтра, бруд затримується і не забиває зрошувальну систему. Сітка виготовлена зі сталі або латуні. Чим менші осередки, тим якісніша буде фільтрація. Сітчастий фільтр легко встановити своїми руками, він простий у використанні та довговічний.

Крім того, застосовуються вихрові фільтри для крапельного поливу. Вони забезпечують дворівневе очищення води, використовуючи спеціальну центрифугу та вбудований картридж.

Залежно від додаткового функціонала можна виділити такі види фільтрів для крапельного поливу:

  • простий, що виконує лише функцію фільтрації;
  • з функцією самоочищення, що має вбудовану систему змиву бруду;
  • оснащений регулятором, що захищає систему від перепаду тиску.

Перед тим, як вибрати фільтр для краплинного поливу, визначтеся, який саме з перерахованих вам потрібен.

Правильний вибір: який фільтр кращий для якісного поливу

який фільтр кращий для якісного поливуЗ'ясувавши для себе, чи потрібен фільтр для краплинного поливу, і отримавши ствердну відповідь, необхідно визначитися з тим, який очищувач слід купити. Щоб зробити правильний вибір, варто враховувати певні критерії:

  • Пропускну спроможність. Вирішуючи, який фільтр кращий для якісного поливу, враховуйте його пропускну здатність. Чим більша площа зрошення, тим вище має бути цей показник. Для довговічної роботи крапельного поливу рекомендується брати фільтр, пропускна здатність якого на 15-20% вище, ніж видає насос, що використовується.
  • Джерело подачі води. Якщо зрошення здійснюється з відкритої водойми, виконуючи монтаж крапельного поливу, краще використовувати дискові фільтри. Велика кількість органічного та неорганічного сміття, що міститься в річках, озерах та ставках, швидко заб'є сітчасті фільтри, крапельні трубки та всю систему. Але для зрошення зі свердловин чи водопроводу фільтри із сіткою підійдуть добре.

Також слід звернути увагу на ціновий діапазон. Якщо у вас обмежений бюджет, придивіться до сітчастих фільтрів, вони дешевші. Вихрові та дискові – дорожчі, але надійніші та довговічніші.

Фільтри та інші комплектуючі для крапельного поливу на Avtopoliv.com.ua

Якщо вас цікавить топ фільтрів для крапельного поливу, а також інші компоненти зрошувальних систем, інтернет-магазин Avtopoliv стане вашим надійним другом та порадником. Досвідчені менеджери знають все про крапельний полив: який фільтр краще, призначення фільтрів різних конструкцій, правила встановлення та експлуатації. Завдяки широкому асортименту продукції та гнучкій ціновій політиці будь-який клієнт знайде саме те, що потрібно.

Крім того, фахівці можуть проконсультувати вас, як правильно встановити фільтр для крапельного поливу за інструкцією. Адже саме правильно змонтована система служитиме довго і приноситиме користь своєму власнику. Якщо ви не готові самостійно виконати монтаж, співробітники компанії за окрему плату готові здійснити встановлення необхідного обладнання. Avtopoliv – це гарантія якості та постійна підтримка клієнтів. З нами ви зможете виростити найкращий урожай, не витрачаючи багато часу та сил на організацію поливу.