Основною перевагою цього методу поливу сільськогосподарських угідь є можливість забезпечити ідеальну кількість води. Дозуюча система завдяки обмеженню сили поливу, що демонструють, наприклад, традиційні шланги, не пошкоджує рослину і не ламає її. Дізнайтесь, що це таке, які види крапельного поливу бувають, які ефекти дає і як правильно зробити такі системи поливу для саду чи горщиків.
Що таке крапельний полив?
Краплинний полив – це автоматична система, призначена для ефективного поливу саду. Основна ідея таких установок – забезпечити необхідну кількість води, потрібну для розвитку рослин. Робиться це шляхом розпорошення дрібних крапель. Їх найчастіше отримують шляхом встановлення розбризкувачів або крапельниць. Вони розміщуються на спеціальній трубі, яка використовується як лінія крапельного зрошення. Саме завдяки їй відбувається транспортування води. Іноді лінію можна замінити змією.
Завдяки відповідному програмуванню роботи пристрою немає переливу, що, з одного боку, сприяє оптимізації витрат на утримання саду, а з іншого - запобігає загниванню рослин.
Які види крапельного поливу існують? Є три основні види:
- крапельна стрічка;
- крапельна лінія;
- крапельний шланг (трубка).
Деякі крапельні стрічки та крапельні шланги вже мають вбудовані головки, що самоочищаються. Який із них вибрати, щоб забезпечити найбільш оптимальне зволоження вашого саду? Що краще крапельна стрічка чи трубка? Нижче ви знайдете детальне пояснення.
Що таке крапельна лінія?
Крапельна лінія - це продукт, який використовується для зрошення всіх видів хвойних дерев, квітів, чагарників та фруктових дерев. Тому ми використовуємо їх у садах, плантаціях.
Крапельна лінія є поліетиленовою трубою з вбудованими крапельницями, які ми розміщуємо навколо кущів. Вода з крапельниці стікає прямо на ґрунт, не поливаючи рослини. Прямий розподіл води в кореневу зону забезпечує рівномірний приплив до кожної рослини та значно знижує можливість зараження її хворобами. Використання крапельної лінії також приносить економічні вигоди (економія води та енергії). Крапельні лінії використовують менше води, ніж традиційні спринклери. Також крапельні лінії можуть використовуватися як ефективний носій добрив.
Крапельна лінія представлена у двох варіантах:
- лінії без компенсації тиску (з підвищенням тиску підвищується ефективність крапельниці);
- лінії із компенсацією тиску (постійна продуктивність крапельниці незалежно від тиску).
Крапельні лінії або крапельна стрічка
Серед аксесуарів для створення системи крапельного зрошення можна знайти як крапельні лінії, так і крапельні стрічки. Наскільки вони різні? Бажаєте організувати краплинний полив? Який тип вибрати?
Розглянемо основні відмінності:
- Крапельна стрічка - це виріб, в якому крапельниця розміщується всередині поліетиленової труби. Крапельні стрічки гнучкіші і мають тонші стінки. В результаті їх можна згорнути та розгорнути частіше та легше. Вони рекомендуються для поливу сезонних або дворічних рослин, а також для культур у закритому ґрунті.
- У лінії крапельниця вбудована у стіну вже на етапі виробництва труби. Крапельні лінії не мають компенсації. Головна їхня перевага - випромінювачі, розташовані на різній відстані - від 10 до 60 сантиметрів.
Шланг (трубка) крапельного поливу
Горизонтальний поливальний шланг забезпечує набагато краще зволоження рослин, ніж класичний поливальний шланг. На ринку представлені різні шланги для крапельного зрошення. Шланг крапельного зрошення зазвичай встановлюється неглибоко під землею. Його також можна встановити на землю, але тоді він виглядає менш естетично, може заважати роботі в саду і більше схильний до дії погодних умов. Шланг крапельного зрошення можна спрямовувати по-різному, і його розташування диктується вимогами рослини, яку він повинен зрошувати. Крапельний шланг (трубка) буває двох основних видів:
- крапельний;
- модель, де вода просочується.
За матеріалом найпоширенішими є ПВХ-трубки. Особливий вид шланга – плоска емітерна стрічка.
Вигідні рішення від Avtopoliv
Якщо ви хочете організувати в саду чи городі якісну та ефективну систему поливу, але не знаєте, що потрібно для крапельного поливу, зверніться до спеціалістів магазину Avtopoliv. Вони не лише дадуть слушні поради, а й допоможуть вибрати складові системи у нашому інтернет-магазині avtopoliv.com.ua.