норма полива газонуПолив газону є обов'язковим. Трава дуже вимоглива до води, тому наявність газону великої площі пов'язана з певними витратами. Однак, іригаційну обробку можна поліпшити у такий спосіб, щоб максимально знизити витрати, зберігаючи при цьому ідеально яскравий зелений килим. Як правильно поливати газон? Яка норма поливу газону? Про це ми розповідаємо у статті нижче.

Норма поливу газону - скільки води потрібно для поливу трави

Полив трави – дуже важлива процедура догляду, від якої залежить, як виглядатиме наш газон. Однак перш ніж приступити до облаштування нового газону та поливу, слід знати, як і скільки разів потрібно поливати газон, щоб він не пересихав на сонці та не загнивав, якщо ми переборщили з кількістю води. Отже, подивімось, скільки води потрібно поливу газону.

На запитання: "Як часто поливати газон?" однозначної відповіді немає, тому що цей аспект залежить від багатьох чинників, включаючи пору року, температуру повітря, кількість та інтенсивність останніх опадів. Крім того, ми повинні враховувати, чи знаходиться газон у тіні або ж на сонці. Тому норма поливу рулонного газону – справа індивідуальна.

Якщо ви абсолютно не маєте уявлення про полив, то можна прийняти певні стандарти, які зазвичай працюють. Ну а в серпні, коли температура досить висока і мало опадів, на 1 м2 слід виділяти до 5 літрів води, якщо ґрунт водопроникний, а у випадку з глинистим ґрунтом достатньо 3 літрів.

Пам'ятайте, що полив нових і старих газонів має бути рясним та регулярним. Звичайно, ми повинні адаптувати все до погодних умов, що склалися. Тому в спеку варто поливати газон щодня, а в нормальну погоду – 2 або 3 рази на тиждень. Однак важливо не перестаратися з кількістю води, бо тоді наш газон буде страждати від грибкових захворювань.

Як правильно поливати газон

  1. "Зрілий" газон укорінюється на глибині 10-15 см. Так що поливати газон варто трохи рідше (звичайно, все залежить від погодних умов), але великою кількістю води. Такий рясний полив більш економний, особливо влітку, оскільки викликає менше відходів (пересихання). Зазвичай з пізньої весни до кінця літа поливи здійснюють кожні 2-3 дні.
  2. Як часто поливати новий газон? Молоді газони в перший рік вирощування рекомендується поливати найчастіше (навіть щодня), але меншою кількістю води.
  3. Пам’ятайте, якщо води трішки недостатньо, це краще, ніж значна кількість води, що застоюється у ґрунті (ризик грибкових захворювань).
  4. Якщо на газоні є шар повсті, який ускладнює вбирання води, слід провести аерацію та скарифікацію.
  5. Газон не можна поливати опівдні та вдень. По-перше, це викликає великі втрати води (навіть на рівні 30-40%), а по-друге – виникає ризик опіку стебел. Оптимальний час поливу – ранок, за бажанням обробку можна проводити ввечері. В останньому випадку субстрат і трава тривалий час залишаються вологими, але це, своєю чергою, може створювати більший ризик обростання газону грибковими збудниками та мохом.

як часто поливати газонТехнології, що полегшують полив газону

Полив газону вручну вимагає терпіння та старанності, оскільки вода має бути добре (рівномірно) розподілена. Не слід використовувати садовий шланг без наконечника. Газон завжди слід поливати розсіяним струменем. Ось чому так важливо мати пристойний, регульований наконечник - садовий розбризкувач. Зазвичай він має форму пістолета або насадки (перше рішення зручніше).

Газон можна поливати стаціонарними розбризкувачами, які не потрібно тримати в руці. На ринку представлені різні моделі. Рекомендуємо ознайомитись з асортиментом нашого інтернет-магазину avtopoliv.com.ua. Механізм дії зазвичай випливає з площі поливу (форми). Ви можете вибрати серед іншого зрошувачі, що обертаються (турбінні, молоткові), гойдаються тощо.

Водночас газон є одним із тих елементів, де часто встановлюється система автоматичного поливу. Вона дозволяє оптимізувати витрати води для поливу газону. При оптимальному виборі технології та хорошому налаштуванні можна заощадити до 50% води у порівнянні з ручним поливом.

Одним із рішень, що дають змогу заощадити воду, є використання великих контейнерів для дощової води. Такий тип води буде кращим за водопровідну (звичайно, якщо немає проблеми з кислотними дощами). Як альтернатива ручному поливу газону (наприклад, на невеликих ділянках) можна використовувати органічний гній. Він використовується розведеним. Крім забезпечення добривами, він бореться із хворобами, а також ґрунтовими шкідниками. Деякі з них також є хорошими добривами (гній кропиви постачає азот, гній хвоща – кремнезем).