Правильний догляд за футбольним полем чи будь-яким іншим стадіоном – запорука успішної гри. Якщо поле нерівне, тверде та непроникне для води, це може не тільки позначитися на якості гри, але й збільшити ризик травм. Отже, полив футбольного поля передбачає професійну та комплексну програму, яка включає численні процедури з догляду за трав'яними полями, що здійснюються для того, щоб забезпечити гравців газоном найвищого світового стандарту.

Догляд за футбольним полем: основні кроки

  1. Аерація

полив футбольного поляНа газонах, що інтенсивно експлуатуються, аерація є надзвичайно важливою процедурою догляду. Вона проводиться за допомогою аераційних машин, які називаються аераторами, з декількома конструктивними рішеннями. Інтенсивність ігор та зустрічей на траві, а також використання знарядь та пристроїв для догляду за газоном у несприятливих погодних умовах викликає утворення на газоні зон конденсації. Це негативно впливає на все футбольне поле із натуральним газоном. В результаті це негативно впливає на водне та повітряне господарство, що призводить до погіршення якості трави на футбольному полі.

Завдяки аерації покращується обмін та газообмін у ґрунті. У період вегетації та значного росту дерну, тобто з квітня по вересень, особливо добре впливає на розвиток лопатей аерація ґрунту. Весною і наприкінці літа стимулює ріст коріння.

  1. Внесення добрив для газону

Важливим є не тільки полив футбольних полів, а й своєчасне внесення добрив. Це гарантує правильне живлення спортивного газону у потрібний час та контрольованим чином. Залежно від сезону застосовуються відповідні добрива, адаптовані до умов на полі.

  1. Полив футбольного поля

Важливість правильного поливу поля найкраще проявляється у посушливі періоди, коли трава в більшості випадків перебуває у дуже поганому стані та епізодичний полив не приносить бажаних результатів. Щоб цього не трапилося, встановлюють автоматичний полив футбольного поля. Середньодобова потреба у воді становить близько 4 л води/м2, а навесні та влітку навіть до приблизно 7,5 - 15 л води/м2. Добре полита земля має бути вологою на глибину мін. 10-15 см. Тоді коріння трави має більшу здатність розширюватися, а сам дерн більш стійкий до витоптування під час посухи.

Автополив футбольного поля зараз дуже поширений, і його використання дозволяє підтримувати поверхню в хорошому стані. Такі види спорту, як футбол, гольф, теніс та хокей, вимагають доглянутої та міцної поверхні.

автополив футбольного поляСистема поливу футбольного поля забезпечує точне дозування води, яка не потребує технічного обслуговування, відповідно до потреб конкретного типу газону.

Система зрошення спортивних майданчиків є мережею підземних трубопроводів, до яких приєднано відповідну кількість висувних зрошувачів із вбудованими електромагнітними клапанами або окремо, що подаються з кожного боксу. Відповідний контролер вибирається в залежності від кількості секцій, на які буде розбито площу.

Тип зрошення спортивного майданчика залежить від типу газону та розміру споруди. Для розбризкування на полі зі штучної трави пропонується один тип зрошення, а для рулонного газону інший.

Найпопулярнішими системами поливу футбольних полів є дощувателі Rain Bird – моделі Eagle та 8005. Залежно від розміру об'єкта та конфігурації моделей використовуються різні рішення. Розбризкувачі можуть розташовуватися як у полі, так і на краю поля, а також у світлі воріт або з обох боків від них. Вся система керується одним контролером, який по черзі керує окремими секціями. Окремі спринклерні системи Rain Bird навіть схвалено Французькою футбольною федерацією.

  1. Стрижка та скарифікація

Стрижку слід проводити регулярно і на певній висоті. Скарифікація – вертикальний надріз дерну. Неглибокий зріз газону призначений для часткового видалення повстяного шару, створення кращих умов для надходження повітря, води та добрив у кореневу зону.

Оптимізація витрат та бажаний ефект

В інтернет-магазині avtopoliv.com.ua ми підберемо ідеально налаштовану систему зрошення. Наша система поливу футбольного поля забезпечить свіжий зелений вигляд трави на полі завдяки правильно розподіленій мережі підземних трубопроводів, розрахованих на великі потоки. Це відмінне рішення дозволить не лише покращити зовнішній вигляд футбольного поля, а й заощадити кошти. За потреби звертайтеся до спеціалістів магазину, вони підберуть полив футбольного поля залежно від типу покриття, регіону розташування, виділеного бюджету та інших критеріїв.