Ви самостійно встановлюєте водопровідну мережу для системи дощування. Яким матеріалом краще герметизувати різьбові з'єднання?

 

Однозначно, не аерозольними, рідкими, геле-або пастоподібними герметиками, не літолом, солідолом, масляною фарбою та іншими трубними мастилами. Частинки рідких та маслянистих речовин з водою перенесуться в клапани та форсунки, засмітять та пошкодять їх. Крім того, трубні мастила небезпечні для навколишнього середовища.

З тих же причин не слід застосовувати паклю та сантехнічний льон. Для підвищення їх водостійкості доведеться використовувати ті самі пасти та маслянисті герметики. Тривалість експлуатації лляного волокна обчислюється кількома роками. Через 5 років органіка розкладається, у стиках утворюються течі.

 

Що можна використовувати для ущільнення різьбових з'єднань водопроводу іригаційної системи?

 

Стрічка ФУМ

Фторопластовий матеріал для ущільнення. Форма випуску – котушка полімерної стрічки зазвичай білого кольору. Її товщина буває 0,075 мм, 0,1 мм та 0,2 мм, ширина – 10 мм, 12 мм, 19 мм. На котушці може бути намотано 8, 10 чи 15 метрів стрічки.

ФУМ – корозійно стійкий нетоксичний матеріал для ущільнення. Його можна застосовувати на металевих та пластикових трубах, для тонкого й крупного різьблення. Експлуатується при температурі від –60°C до +200°С.

 

На різьблення стрічка намотується так само, як пасмо сантехнічного льону: у напрямку різьблення. Кількість шарів має бути такою, щоб профіль різьблення під нею видавався легким рельєфом. Мінімум – 3 обгортання. ФУМ-стрічку бажано використовувати на нових чистих трубах.

 

Сантехнічна нитка

Ще один полімерний ущільнювач, що підходить для монтажу зрошувальних систем. Ця нитка скручена з 280 мікрониток. Вони щільно заповнюють різьбову канавку, перекривають дефекти, забезпечують надійну герметизацію. Склад: поліамід з силіконом. Робочий діапазон температур: від –60 до +120°C. Форма випуску: бокс з різаком, в який закладена котушка, що змінюється. Довжина нитки у котушці – 20, 25 та 50 метрів.

 

Намотується нитка на різьблення навхрест. Можна використовувати на нових, старих, забруднених з'єднаннях.

 

Самоклеюча стрічка

На сантехнічному ринку представлений ще один ущільнювач – двостороння силіконова стрічка, що самоклеїться. Вона відрізняється високою якістю та надійністю герметизації. Але коштує вона значно дорожче стрічки ФУМ, а застосовувати її можна тільки на великому різьбленні, наприклад, на вхідній водопровідній трубі.

 

Устаткування та аксесуари для систем автополиву купуйте в інтернет-магазині Avtopoliv.com.ua!