Кожен з нас хотів би мати гарний і доглянутий сад, в якому рясно зростатимуть рослини, а газон буде рівним, соковитим і зеленим. Однак такий ефект сам по собі не станеться. Насамперед тому, що останнім часом літо в Україні у багатьох регіонах було винятково сухим. В результаті кожен власник саду або городу повинен додатково доглядати свої рослини та поливати їх. Це можна зробити у різний спосіб. Одним із них є встановлення системи крапельного зрошення. Витрата води при крапельному поливі значно нижча, ніж при поливі зі шланга. Таким чином вдасться заощадити на оплаті рахунків.

витрата води при краплинному поливанніКрапельний полив – що це?

Крапельне зрошення є одним із методів, що дозволяють систематично поливати певну територію. За допомогою такої установки можна розподіляти невелику кількість води. І це просто під фруктовими кущами, квітами чи овочами. Для такої системи зрошення можна використовувати три основні методи:

  • встановлення так званої крапельної стрічки;
  • встановлення крапельних ліній;
  • використання крапельних шлангів.

Відповідний тип зрошення може бути адаптований до характеру культур. Тоді й витрата води при крапельному зрошенні буде оптимальною. Розміщувати водопровідні труби можна у різний спосіб – як під землею, так і на її поверхні.

Крок між отворами крапельниці

Стандартна труба крапельної лінії має зовнішній діаметр 16 мм. Крапельниці, з іншого боку, можуть розташовуватися з наступними інтервалами: 33 см, 40 см, 50 см, 60 см. Завдяки різній відстані ми можемо вибрати витрату води при крапельному зрошенні, яка найкраще підійде нашому саду. Робочий тиск, при якому працюють крапельні лінії, повинен перебувати в діапазоні від 0,5 до 4,5 бар. Щодо довжини крапельної лінії, то вона залежить від типу лінії, тиску в системі та частоти емітерів.

На вибір пропонується два типи крапельних ліній:

  • крапельна лінія з компенсацією тиску - незалежно від тиску в мережі крапельниця забезпечує постійну працездатність;
  • крапельна лінія без компенсації тиску – ефективність роботи крапельниці залежить від тиску води.

Як спроектувати систему для крапельного зрошення

  1. Перш ніж приступити до встановлення крапельного поливу, зробіть ретельні виміри та ознайомтеся з рельєфом. Знаючи поверхню, яку потрібно поливати, ви знатимете, як розрахувати крапельний полив.
  2. Необхідно розрахувати параметри насоса та розмір саду, а також ознайомитись з технічними характеристиками пристроїв, які ви хочете купити.
  3. Перш ніж визначитися з конкретною крапельною системою, варто подумати, які рослини нам доведеться поливати.
  4. Також варто прикинути вартість такої установки. Деякі виробники систем зрошення пропонують безкоштовні системи планування, і кожен може спроектувати їх встановлення онлайн.

краплинний полив витрата водиІнструкція зі збирання лінії крапельного зрошення

Інструкція зі встановлення крапельної лінії не складна. Можна припустити, що у фальцях великої площі ми повинні прокладати крапельні лінії через кожні 70-100 сантиметрів, використовуючи відповідні з'єднувачі, такі як коліна, трійники або муфти. Для того, щоб встановлення крапельної лінії було безпечним і щоб фальц виглядав естетично, варто придбати спеціальні шпильки для кріплення троса до землі.

Встановлення крапельної лінії: розрахунок

Встановлення крапельної лінії, що входить до складу системи автоматичного поливу, повинно здійснюватись як окрема ділянка всієї системи поливу. Це важливо у зв'язку з різницею водоспоживання, а також при експлуатації даного виду поливу. Крапельні лінії працюють повільніше, ніж висувні дощувателі, а час їхньої роботи залежить від типу ґрунту та ступеня сонячного світла. Середній час роботи секції крапельної лінії становить приблизно 40 хвилин.

Налаштування емітерів, тобто крапельниць та мікроспринклерів, можна вибрати, на ринку доступні лінійки з різною відстанню між емітерами. Їхній вибір повинен залежати насамперед від типу субстрату. Здебільшого йдеться про структуру ґрунту та його поглинаючу здатність. Яка витрата води при краплинному поливі при різному ґрунті? Якщо він піщаний і водопроникний, крапельниці слід ставити щільніше, щоб волога могла добре доходити до всіх точок і ґрунт рівномірно поливався водою. У випадку з глинистим ґрунтом крапельниці використовують рідше, щоб уникнути застою води.

Норми витрати води при крапельному поливі також залежать від типу рослин. Однорічники поливають точково, а ось багаторічники, наприклад, плодові дерева або чагарники, слід поливати не тільки в одну точку, а в кілька точок, наприклад, з двох сторін. Це сприяє розвитку коренів і робить їх менш компактними.

Якщо залишилися питання, звертайтеся до менеджерів магазину Avtopoliv. Вони допоможуть розрахувати витрати води при краплинному поливі на 1 га, підібрати комплектуючі системи, купити їх за найвигіднішими цінами.