Щоб грамотно спроектувати систему автоматичного зрошення ділянки та правильно підібрати комплект обладнання, потрібно з'ясувати, який тиск води у системі водопостачання вашого будинку. Якщо використовуватиметься насос, його робочий тиск можна переглянути в паспорті. Але якщо джерелом води служить централізоване водопостачання, який у ньому тиск – невідомо.

 

Як заміряти тиск у водопроводі

Витрата води зрошувальної системи вимірюється кубометрами за годину або літрами за хвилину. Тиск рахується в барах. Він вимірюється спеціальним приладом манометром. Манометр являє собою пристрій зі шкалою та стрілкою. Прилад приєднується до точки водорозбору через вхідний штуцер із зовнішнім різьбленням.

Вимірювання тиску можна проводити на будь-якій ділянці. Але для отримання правильних показників рекомендується робити це на водовипускному отворі, до якого буде підключено систему автополиву. Або на будь-якому іншому крані, що знаходиться на рівні першого поверху. Якщо робити замір поверхом вище, показник буде не точним.

Манометр – прилад для вимірювання тиску води у водопровідній системі.

 

У момент вимірювання витрата води в будинку повинна бути повністю припинена. Тобто всі крани перекриті, вся побутова техніка, що використовує водопровідну воду, відключена. Інакше показник виявиться заниженим.

Закріпіть манометр на точці водорозбору. Це можна зробити безпосередньо на трубі або через шланг.

Підключити манометр можна за допомогою шланга.

 

Відкрийте кран до кінця. Манометр покаже максимум. Так ви отримаєте показник статичного тиску. Воно є розрахунковим. Якщо тиск води в системі надто високий (наприклад, для системи крапельного поливу), поступово закручуйте вентиль, доки не досягнете потрібного показника. Або використовуйте для роботи зрошувальної системи спеціальний регулятор тиску.

Регулятор тиску для крапельного поливу.

 

Майже всі системи автоматичного поливу, призначені для присадибних господарств, сконструйовані для роботи при тиску в трубах 3–4 бари. Цей показник взятий за стандарт, проектувальники користуються ним під час розрахунку систем зрошення. Обладнання для аграрної промисловості працює із тиском до 15 бар.  

У багатьох селищах тиск у системі централізованого водопостачання не стабільний. Увечері воно низьке, тому що всі мешканці знаходяться вдома та активно використовують воду. Після півночі тиск досягає максимального показника. В цьому випадку має сенс програмувати контролер на включення зрошення вночі. Таким чином, обладнання працюватиме на повну потужність, а витрата електроенергії мінімізується.

Якісне та надійне обладнання для систем автополиву від найкращих виробників купуйте у магазині Avtopoliv.com.ua!