Сад - це місце, де ми відпочиваємо. Там мають бути доріжки, які полегшать пересування та підвищать естетичність. Якщо ми просто створюємо тротуар чи алею, ми маємо пам'ятати про прокладання бордюрів. Ці невеликі бетонні або кам'яні сегменти ефективно стабілізують бруківку та дозволяють створити єдиний стиль у нашому саду. Тому встановлення садового бордюру так само важливе, як і прокладання доріжок.

Поверхня з відповідних бетонних чи кам'яних сегментів є невід'ємним елементом садового простору. Він може мати форму під'їзної доріжки або красиво інтегрованої садової алеї. Щоб створити потрібний ландшафтний дизайн, ми повинні пам'ятати про використання бордюрів.

Основні функції:

  • естетична: бордюри поділяють окремі ділянки поверхні та ізолюють прокладені доріжки;
  • утилітарна: стабілізують краї та запобігають ковзанню окремих елементів під впливом ходьби або тиску транспортних засобів.

Правильний монтаж садового бордюру відрізняється не лише високою естетикою, а й функціональністю.

встановлення садового бордюруЯк встановити садовий бордюр? Плануйте свою роботу крок за кроком

Всупереч видимому, створення доріжки у саду – непросте завдання. Незалежно від того, чи ми укладаємо бетонні чи кам'яні сегменти, необхідно створити проект і план робіт. Такий напевно стане в пригоді при влаштуванні не тільки садових доріжок, а й під'їзних шляхів або потрібних зон навколо будинку. Ми можемо планувати роботу по-різному. Варто створити план у вигляді технічного проекту.

Дуже важливими є загальні плани, а також позначення ділянок, де дорожнє покриття буде обмежене бордюрами. Ми маємо правильно виміряти площу, яка буде заповнена бордюрними сегментами. Це важлива інформація, яка стане в пригоді при купівлі матеріалів. Укладання садового бордюру відбувається відповідно до правил мощення. Ці сегменти є надзвичайно важливими, хоча часто невидимі. Вони дозволяють позначити область, де буде бруківка або плитка. Бордюри повинні бути поміщені в землю разом з бетонним фундаментом і фундаментом із заповнювача.

Бордюри призначені для розмежування площі, в межах якої укладатиметься бруківка. Тому їх монтаж слід проводити до укладання бруківки і навіть до укладання першого шару.

Встановлення садового бордюру – озеленення та визначення контурів

Якщо у нас вже є потрібний проект і куплений матеріал, з якого можна створити доріжку в саду або доріжку до будинку, варто перейти до деталей:

  • Ділянку, на яку ми збираємось укладати бруківку та бордюри, необхідно попередньо правильно вирівняти. Не може бути жодних ям чи виступів над поверхнею землі. Хоча багато людей вважають за краще працювати з багаторівневим ґрунтом, це часто призводить до непривабливих ушкоджень.
  • Позначте вирівняні ділянки ґрунту будівельними мотузками. Саме з їхньою допомогою ми визначимо відповідний рівень ґрунту. Потім, коли ми зачистимо відрізки, в яких укладатимемо бруківку, нам потрібно намітити контур нашої садової алеї. Перед укладанням тротуарної плитки необхідно викопати відповідні канавки. Вони визначають відповідні сегменти, у яких мають бути викладені куби чи кам'яні плити.

Монтаж садового бордюру

В Україні багато брендів-виробників пропонують бордюри з різних матеріалів. Але важливим є не тільки зовнішній вигляд, а й правильне укладання садового бордюру:встановлення садового бордюру

  1. На найбільш відповідальному етапі робіт, тобто при укладанні бордюрів, слід забезпечити високу точність. Для цього готуємо канавки відповідної глибини та ширини, а потім укладаємо у згадані отвори кам'яний фундамент. Канавки можна викопати за допомогою традиційної лопати, ширина та глибина якої становлять висоту бордюру. Завдяки бордюрам ми визначимо, де має проходити бруківка.
  2. Перед тим, як встановити садовий бордюр, необхідно підготувати підконструкцію. Це дозволить отримати стійку конструкцію, яка незабаром поєднуватиметься з сегментами з бруківки або каменю.
  3. Після укладання бордюру, коли ми переходимо до створення належної поверхні, ми повинні залишити зазори приблизно 5 мм між послідовними елементами. Пізніше вони міститимуть цементний розчин. Зверніть увагу, що заповнення шва особливо густим цементним розчином, може призвести до неестетичних тріщин, пов'язаних з природною роботою ґрунту та термічним впливом на матеріал.
  4. Якщо ми хочемо влаштувати бордюр по кривій, нам потрібно придбати професійне обладнання. Деякі сегменти потрібно буде обрізати, щоби сформувати цю форму. Також можна знайти спеціальні бордюри, призначені для створення нерівних композицій у саду, тобто похилі бордюри.

Таким чином, укладання садового бордюру – необхідний крок у створенні красивого та зручного саду. Без бордюрів доріжки будуть виглядати незавершеними, бруд із газону під час проливних дощів постійно потраплятиме на поверхню плитки або бруківки. А це не тільки зіпсує її зовнішній вигляд, а й знизить термін експлуатації.