Газон не відновиться після зими сам собою. Йому потрібна підтримка, і найкраще, що він може отримати, це правильно підібрані добрива для газону навесні!

Дрібний дерен дуже швидко вбирає поживні речовини, що збереглися у верхньому шарі ґрунту за зиму. Проте їх недостатньо, щоб забезпечити кореневу систему трави необхідною кількістю відповідних макро- та мікроелементів.

Коли вони закінчаться, домашній газон почне змінюватися у гірший бік. Дерен ослабне, що зробить його сприйнятливим до дії хвороботворних мікроорганізмів, переважно грибків. Трава втратить своє природне забарвлення, порідіє, а в затінених місцях, де більшу частину дня буде сиро, поступиться місцем моху та іншим бур'янам.

Цієї ситуації може й не статися, достатньо знати, чим удобрити газон навесні. Весною необхідно підживити землю в саду - відновити дерен і стимулювати здоровий розвиток трав. Весняне підживлення газону забезпечує з одного боку гарний ріст, а з іншого - природно красивий, насичений колір трави.

Коли здійснювати підживлення газону навесні

Підживлення газону навесні - це процедура догляду, що регулярно повторюється і дає найкращі результати, коли її проводять 3 рази протягом вегетаційного періоду: навесні, влітку і восени.

  • Перше підживлення газону навесні проводиться на межі березня та квітня.
  • Другий (літній) період – з початку травня до кінця червня. Він допомагає підтримувати газон у хорошому стані у розпал сезону.
  • Останнє, осіннє внесення добрив — із середини серпня до початку жовтня. Його ціль – добре підготувати газон до зими.

Чим підживити газон навесні?

добрива для газону навесніДефіцит азоту можна заповнити застосуванням однокомпонентних добрив, наприклад, аміачної селітри (містить лише азот) або багатокомпонентних добрив – наприклад, азофоски (відоме універсальне садове добриво, що містить азот, фосфор, калій та інші елементи). Також можна використовувати спеціальні склади для газонів, які містять усі основні поживні речовини, необхідні для розвитку трави – макроелементи та мікроелементи. Їх легко знайти в будь-якому садовому магазині, вони часто мають маркування «Весна».

Якщо ваш ґрунт не потребує додаткового живлення, то не вносьте без потреби мінеральні добрива! Надмірне підживлення призводить до надмірного засолення субстрату, що ускладнює поглинання газоном поживних речовин із ґрунту. У крайніх випадках (надлишок азоту) він також може спалити траву.

Однак ви можете використовувати компост, що добре розклався (якого неможливо передозувати), розкидавши його тонким шаром по поверхні ґрунту. Компост «приверне» увагу дощових хробаків, які внесуть органічні та поживні речовини у профіль ґрунту, де вони будуть доступні для коріння.

Правильне застосування добрив

  1. Аерація та скарифікація

Перш ніж використовувати весняні добрива для газону, потрібно його провітрити та скарифікувати.

Добре згрібайте траву і видаліть відмерлі травинки та торішній мох. Потім проведіть аерацію – тобто наколіть дерен вилами, щоб провітрити його. Після обробки зачекайте щонайменше 7 днів, доки трава відновиться.

Аерація газону:

  • провітрює газон;
  • покращує поглинання води та добрив;
  • покращує структуру ґрунту безпосередньо під газоном;
  • стимулює ріст молодих стебел, збільшуючи кореневу масу газону.

Скарифікація газону:

  • покращує стан ґрунту;
  • підвищує еластичність газону;
  • підвищує стійкість газону до патогенів;
  • стимулює інтенсивне кущіння та правильний розвиток трави.
  1. Очищення та видалення бур'янів

добрива газону навесніВидаліть якомога більше мертвого листя та бур'янів, перш ніж почнете підживлення газону навесні. Робіть це вручну або використовуйте гербіцид.

  1. Форма добрива

Тип добрива: органічний або мінеральний.

До органічних добрив відносяться: компост, гній. Укладати його на газон досить важко, але немає ризику надмірно підживити газон.

Мінеральні добрива продаються у садових магазинах у вигляді:

  • порошку;
  • рідини (працює найшвидше й у двох напрямках, тобто листяний, ґрунтовий);
  • гранул (найпростіше рівномірно розподілити по поверхні газону).

Найкраще використовувати гранульоване добриво – воно найзручніше у використанні. Розкидайте його вручну, хрест-навхрест (у дозі, рекомендованій виробником – див. пакування) або спеціальним розкидачем для добрив. Також можна вносити розсипні або рідкі добрива.

  1. Перевірка pH

Перевірте pH ґрунту. Якщо він нижчий за 5,5 – потрібно провести вапнування.

Боротьба з бур'янами та мохом

Навесні, коли встановлюється тепліша погода, на газоні починає рости трава, але крім неї і бур'яни. Спосіб від бур'янів на газоні: можна обприскати траву препаратом, який знищить дводольні бур'яни, що вже з'явилися. Обприскування проводять до, а не після скошування газону, у бездощову погоду, при температурі вище 15 градусів С. Перше скошування можна зробити лише через кілька днів, коли ми помітимо, що листя бур'янів пожовтіло. Потрібно стежити, щоб газон не використовувався дітьми та домашніми тваринами протягом трьох днів після обробки.

Боротися з мохом на газоні простіше просто посипати мох піском, щоб на нього не потрапляли сонячні промені. Трава швидко проб'ється через пісок, а мох загине.