Рулонний газон – відносно недавній винахід, який дає змогу швидко та ефективно впорядкувати територію, на відміну від посівного газону, якому для росту знадобиться два роки. Його перевага полягає в зручному транспортуванні. Вирощують такий тип газону на спеціальному полі, для продажу його зрізають, згортають рулоном та доставляють замовнику. В згорнутому вигляді газон не повинен знаходитися більше доби, але цього часу достатньо, щоб привезти його покупцю та висадити в потрібному місці. Інші переваги рулонних газонів – невибагливість, нескладний ремонт (пошкоджена ділянка вилучається та замінюється новим полотном), стійкість до холоду, посухи, витоптування. Рулонний газон здатний візуально згладжувати невеликі нерівності поверхні території. До недоліків даного виробу можна віднести високу ціну у порівнянні з посівним газоном, а також необхідність ретельної підготовки ділянки перед вкладанням.

 


Як визначити якість рулонного газону при купівлі?

Якісний газон повинен мати більш-менш рівномірну товщину (2-4 см), бути нещодавно підстриженим, мати гарне рівне забарвлення без великих лисих плям. Не повинно бути помітно шкідників та зовнішніх ознак захворювань. Бур’янівдопускається мінімальна кількість – не більше ніж два на 50 квадратних метри виробу. В щільному якісному газоні повинно бути не менш ніж одне стебло на 1 квадратний сантиметр. З внутрішнього боку звертайте увагу на ґрунт – в нормі він не повинен містити камінці, надлишок глини чи піску. Корені повинні бути розвинені, завдяки їм рослини будуть закріплюватися в ґрунті, добувати воду та мінеральне живлення. Наявність достатньої кількості білих корінців свідчить про гарний стан кореневої системи. Не варто купувати газон с прілим запахом та пожовклими ділянками. Перед купівлею потрібно декілька разів згорнути й розгорнути рулон, якісний виріб не буде рватися чи розсипатися.

 


Виготовлення рулонного газону

Щоб виростити рулонний газон, на спеціальну основу з синтетичного або рослинного волокна засівають насіння трав на близькій відстані для забезпечення щільності дернини. До готовності до продажу такий газон росте не менше двох років. Газонні трави найчастіше представлені польовими та лучними злаками. До складу якісних газонів повинні входити тонконіг (мятлик) та костриця (вівсяница). Тонконіг (в продажу часто зустрічається назва мятлик) має високі декоративні та технічні якості, росте повільно, утворює щільну дернину, забезпечує насичений зелений колір. Костриця (вівсяниця) швидко сходить, але при цьому повільно росте. Дуже невибаглива і тому росте в різних умовах - в затінку, на сонці, добре підходить тим, хто не хоче витрачати багато зусиль та часу на догляд за своїм газоном. Ще один поширений компонент газонів райграс сходить швидко, має високу щільність, стійкий до скошування, має блискучі листки з соковитим кольором. Але його максимальний ріст припадає на перший рік, тому не можна купувати газони, що складаються лише з райграсу - через декілька років вони втрачають свій вигляд. Рідше до складу газонних сумішей входять тимофіївка, мітлиця (польовиця), гребінник. Інколи використовують бобові – конюшину або люцерну, вони мають високі декоративні якості, невибагливі до зовнішніх умов, але зовнішній вигляд такого газона подобається не всім. В продажу зустрічаються різні види рулонних газонів – універсальні, тіньові, преміум. Відрізняються вони декоративними властивостями сортів у складі трав. В тіньових різновидах збільшують відсоток менш вибагливої до умов зростання вівсяниці, але в цьому випадку знижується стійкість до витоптування, яку забезпечує тонконіг.

 


Як самостійно вкласти рулонний газон?

Задля економії такий газон можна вкласти самому, але для цього потрібно ретельно підготувати територію. Спочатку ґрунт потрібно очистити від сміття, залишків старої трави та будівельних матеріалів, потім зрихлити до 5-10 см вглиб, вирівняти та ущільнити так, щоб поверхня його виявилася на 2 см нижчою, ніж рівень доріжок. Наступний етап, який залежить від особливостей ґрунту конкретної ділянки - це облаштування дренажу. Без нього ґрунт може заболочуватися, а ефективність поливу буде зменшуватися. Технологією передбачено знімання з ґрунту верхнього шару, після чого насипають гравій шаромв 10-15 см, зверху пісок шаром 10 см (можна замінити на геотекстиль). Над піском засипають шар високородючого грунту. Незадовго до вкладання газону вносять мінеральні комплекси добрив, органічні речовини або торф. Вкласти газон потрібно до перших приморозків. Після вкладання, через 2-3 тижні, потрібно акуратно, ретельно підстригти верхівки. Регулярний полив є обов’язковою умовою приживлюваності газону. В перші дні після вкладання його потрібно поливати щодня, далі – раз на два дні, враховуючи погодні умови.


 

Купуйте якісні рулоні газони в інтернет-магазині Avtopoliv.com.ua!