Система автоматичного поливу Hunter економить багато ресурсів: воду, електроенергію, час, фізичні зусилля. Вона оптимізує витрати на зрошення ділянки, знижує їх на 20–50% щорічно. Але у скільки ж обійдеться землевласнику вона сама?

 

Скільки коштує обладнання

Почнемо з того, що немає абсолютно однакових ділянок. А значить, для кожної потрібно виконувати індивідуальний розрахунок, складати проект і кошторис витрат. На вартість автополиву впливають такі фактори, як:

• площа зрошування;

• джерело води;

• форма і рельєф ділянки;

• число зон зрошення;

• кількість насаджень;

• потреба культур в воді;

• інші особливості ділянки.

Для кожної ділянки потрібно виконувати індивідуальний розрахунок, складати проект і кошторис витрат

 

Площа

Чим вона більше, тим вище загальна вартість системи. Але тим нижче витрати на квадратний метр ділянки. Основний фінансовій тягар надають блоки управління та водопостачання. Вони купуються в одному екземплярі. Кількість труб, фітингів, дощувателів, форсунок росте згідно площі, але коштують вони дешево і не настільки істотно впливають на загальну суму витрат.

Керуючись практикою, вартість обладнання становить близько 50% всіх витрат на готову систему автополиву.

Середня ціна обладнання на одну сотку:

• на стандартних ділянках площею 4–6 соток – $ 300–350;

• для 7–10 соток – $ 250–300;

• для 0,2 га – $ 200–250;

• для 0,5 га – $ 150.

 

Джерело води

При наявності центрального водопроводу з добрим тиском води можна не витрачатися на насос. Досить встановити на вході регулятор тиску для безпеки внутрішньої мережі.

Якщо вода для поливу буде надходити з свердловини, колодязя, наземного водоймища, поливного бака, потрібен насос. Його потужність, а значить і вартість, доведеться вибирати відповідно до дебíта джерела.

 

Форма і рельєф ділянки

На компактній ділянці правильної округлої або квадратної форми з рівною горизонтальною поверхнею монтується мінімальне число дощувателів. Їх зони дії перекривають всі «сліпі» ділянки, забезпечуючи ефективний полив. Для садиби неправильної форми з вузькими витягнутими зонами доведеться робити додаткові розрахунки і підбирати спеціальні зрошувачі.

Наявність рельєфу ускладнює завдання проектування системи автополиву. Необхідно компенсувати швидкий стік води з горбистих ділянок, запобігти заболочуванню низинних зон. Можливо, для оптимального рішення завдання доведеться провести ландшафтні роботи.

 

Кількість зон

Припустимо, ділянка озеленена одним газоном. Вимоги до поливу в усіх його куточках однакові. Газон – одна зона поливу. Контролер можна встановити найпростіший і дешевий або взагалі обійтися таймером.

А якщо на ділянці є сад, город, газон, квітник, розарій і т.п.? Ці сектори – різні зони поливу з різними вимогами. Для них встановлюється контролер на кілька зон, монтуються різні форсунки і налаштовується індивідуальне програмування зрошення.

Для різних ділянок встановлюється контролер на кілька зон, монтуються різні форсунки і налаштовується індивідуальне програмування зрошення.

 

 Кількість насаджень

На великий газон можна поставити один роторний дощуватель, який забезпечить водою всю траву. Щоб отримувати з великого саду рясні врожаї, власники встановлюють форсунки-баблери під кожне дерево і під кожну групу кущів. Баблери коштують не дорого. Але їх потрібно багато. Витрати залежать від кількості дерев.

 

Потреба культур в воді

Для однакового числа ялин і кущів бузку потрібен різний обсяг води і частота поливу. Хвойні рослини не переносять надлишку вологи, надають перевагу повітропроникним грунтам та помірному поливу. Бузок любить «попити» і страждає без води. Квітник та овочеві грядки взагалі потрібно поливати щодня. У кожної культури індивідуальний режим зрошення, а значить, потрібно встановлювати різне устаткування: ротори, віялові дощувателі, баблери, крапельниці і т.д.

 

Особливості ділянки

Компанія Hunter, здається, передбачила всі можливі варіанти ділянок з різними умовами догляду. Наприклад, для витягнутих ділянок вона випускає спринклери з вузьким сектором, а для газонів уздовж доріжки – двонаправлені форсунки.

Навіть якщо ділянка ідеальна, виробник пропонує мінімізувати фізичну участь людини у догляді. Для цього він випускає пульти дистанційного радіоуправління й мобільні додатки, що керують системою через Wi-Fi. Це обладнання помітно підвищує вартість системи, але забезпечує ідеальний догляд за садибою і звільняє власнику масу часу.

Керування контролером через Wi-Fi.

 

Скільки коштують земляні роботи

Найважча фізична праця виконується на початковому етапі. На грунті наноситься розмітка, по якій риються траншеї під труби, клапанні бокси, водяні розетки і т.п. Земляні роботи складають близько 20% від загального кошторису по розміщенню системи автополиву.

Відрив одного метра траншеї глибиною 0,5 м і шириною 0,35 м коштує 150–200 грн. Зворотне засипання траншеї коштує 120–250 грн. Прибирання території після земляних робіт – 30–65 грн. / М². Цифра залежить від запиту землекопів й умов виконання робіт. Якщо роботи ведуться на невпорядкованій ділянці і особливих вимог до них немає, ціни нижчі.

Коли розводка виконується по дорослому газону, потрібно правильно вирізати дернину, скласти її поруч із траншеєю. Після прокладки труб слід так само акуратно засипати траншею і розкласти дернину. Від працівників вимагається бути гранично акуратними, не розкидати грунт по всьому газону й не витоптати його в процесі.

На дорослому газоні потрібно акуратно вирізати дернину і скласти її поруч із траншеєю

 

Скільки коштує монтаж

Вартість монтажних робіт складає близько 30% кошторису. Монтаж передбачає установку всього обладнання та інженерних систем згідно з проектом:

• електроніки – контролера, таймерів, погодних датчиків;

• електроживлення;

• насоса;

• електромагнітних клапанів;

• труб, фітингів;

• дощувателів, форсунок.

Робота включає розкладку та з'єднання водоводів, фітингів, вузлів, розбризкувачів. Виконується підключення живлення до електричного обладнання, налагодження, програмування. На завершення проводиться пуск води, перевірка якості розбризкування та відсутності протікання.

Щоб система була змонтована швидко, без проблем і з гарантією, рекомендується довіряти роботу фахівцям в області систем автополиву. Вони отримують всю інформацію про обладнання безпосередньо від компанії виробника, знають специфіку роботи і особливості монтажу кожного виробу.

Довіряйте монтаж фахівцям з систем автоматиченого поливу. 

Сторонні «універсальні» майстри, які вміють будувати гаражі, ремонтувати сантехніку і тягнути лінії електропередач, не підходять для цієї роботи. Вони не є кваліфікованими фахівцями в області розрахунку, монтажу та налаштування систем автополиву. Результати їх роботи сумнівні й недовговічні.

Правильним рішенням є співпраця з офіційним дилером компанії Hunter. Його фахівці дадуть розгорнуту консультацію щодо вибору та встановлення системи, підберуть оптимальну комплектацію, складуть кошторис по генплану або дендроплану ділянки, швидко й точно виконають всі роботи на об'єкті. Вам залишиться тільки підписати акт приймання робіт і отримати гарантійний талон.

Купуйте якісне обладнання для систем автоматичного зрошення ділянки в інтернет-магазині Avtopoliv й на місці замовляйте послуги професійного монтажу!