Рівний газон є прикрасою будь-якої ділянки. Він може слугувати відмінним фоном для різних дерев, чагарників, елементів ландшафтного дизайну. Однак, як ми знаємо, краса вимагає жертв. Догляд за газоном є неймовірно складним і трудомістким заняттям, результатів якого часто доводиться чекати кілька років. Ті, кому дозволяє бюджет, вважають за краще наймати професіоналів по догляду за газоном. Проте, за трав'яними насадженнями можна доглядати і самостійно. Нижче наведено перелік основних заходів по догляду за газоном:

  • Скошування;
  • Полив;
  • Підживлення;
  • Видалення трав'яного осаду з поверхні;
  • Боротьба з бур'янами;
  • Боротьба з лисинами і жовтими плямами.

догляд за газоном

Регулярне і правильне скошування сприятливо впливає на зовнішній вигляд і стан вашого газону. Важливо пам'ятати, що якщо ви косите газон, використовуючи тупі леза, то це може призвести до згубних наслідків для трав'яного покриву. З метою безпеки перед початком скошування необхідно прибрати з поверхні всі сторонні предмети. Не слід допускати переростання трави, оскільки це зіпсує зовнішній вигляд газону і ускладнить процес скошування надалі.

Влітку, особливо в спекотні періоди, газон необхідно поливати. В умовах відсутності належного поливу на газоні можуть з'являтися ділянки жовтого і коричневого відтінків. Поливати газон бажано вранці і ввечері, так як вдень, при високій температурі волога швидко випаровується і не використовується травою. Для поливу рекомендується використовувати автоматичні системи. Слід мати на увазі, що надлишковий полив може завдати такої ж шкоди вашому газону, як і недостатній.

Після підгодівлі добривами газон обов'язково потрібно полити, щоб не допустити опіків трави. Їх обсяг залежить від декількох факторів: бажана висота трав'яного покриву, родючість ґрунту на даній ділянці, види трав, що входять до складу газону. Рекомендується слідувати інструкціям на упаковці добрив.

Під трав'яним опадом мається на увазі шар з померхлого листя, сухих гілок, коренів та іншого органічного сміття. Видаляти його слід використовуючи спеціальні граблі. У разі, якщо трав'яний опад має висоту більше півтора сантиметрів, він перешкоджає проникненню вологи в кореневу систему, а також уповільнює дію добрив. Крім того, наявність такого шару сприяє розвитку хвороб у газонної трави.

При боротьбі з бур'янами в першу чергу слід докласти зусиль для ущільнення газону. Тут можна застосувати принцип: чим дружніше сім'я господарів, тим складніше проникнути в будинок непроханим гостям. Коли травостій буде досить щільним, можна вдатися до використання хімічних засобів боротьби з бур'янами.

Якщо ви виявили на своєму газоні лисини або жовтизну, не слід рясно заливати це місце водою або засипати добривами. Як кажуть лікарі, «неправильне лікування здатне лише нашкодити пацієнту». На початковому етапі можна провести аерацію і видалити залишки сухої трави. Хімічні препарати рекомендується застосовувати тільки після консультації з фахівцем по догляду за газоном.

Ще однією запорукою здорового стану газону на вашій ділянці є достатня кількість світла, одержуваного травою. Його нестача призводить до розвитку шкідливих мікроорганізмів. Якщо вашому газону не вистачає світла, рекомендується або прорідити крони дерев, що ростуть на ділянці, або взагалі відмовитися від газонних трав.

 

Обладнанням для автоматичного поливу газону Ви можете замовити на нашому сайті.