Багато людей думають, як поливати сад.

як поливати сад

Вони можуть шукати вирішення таких питань питання, як: «Яку кількість води я повинен використати для поливу в своєму саду?» Або «Як часто я повинен поливати сад?». Вони не включають тип ґрунту, який клімат або погода, і типи рослин, які у вас ростуть.

«Коли і як часто слід поливати сад?» Скільки потрібно води, з глибоким або рідким поливом? На відміну від частого дрібного поливу, це дійсно залежить від ряду факторів. По-перше, роздивіться свій ґрунт. Піщаний ґрунт містить менше води, ніж глинистий ґрунт. Таким чином, він буде висихати швидше, а глиняний ґрунт тримати вологу довше (і більш сприйнятливий для надмірного поливу). Ось чому зміна ґрунту компостом настільки важлива. Здорові ґрунти краще просочуються, проте також дозволяють затримувати воду. Застосування мульчі є теж гарною ідеєю, зменшуючи потребу в поливі.

Глибокий полив стимулює більш глибокий і сильний ріст коренів. Тому полив садів приблизно в тиждень повинен складатися:

  • Для великих плодових дерев – не менше 60 літрів води.
  • Під молоді деревця – не менше 30 - 40 літрів води.
  • Для чагарників – 20 літрів.

Газон потрібно поливати після покосу трави на газоні:

  • Поливати треба знову ж таки, виходячи з погодних умов. Влітку – два рази на тиждень. Восени раз в тиждень. Спосіб поливу має значення. Найкраще підійде розпилювач або дощувалки. Розбийте ділянку на квадрати, встановіть його на годину в першому, а потім на той же час переставляйте на інші квадрати.
  • Газон краще удобрювати навесні, в кінці літа, і ще раз восени. Необхідні речовини – азот, калій і фосфор. Навесні вносять більше азотних добрив – для зростання, а восени – калій і фосфор, щоб підготувати траву до зими. Вже готові суміші добрив для газонів можна знайти в магазинах для садівництва.

Крапельне зрошення – це повільне, рівномірне використання води з низьким тиском на ґрунт і рослини за допомогою пластикових труб, розташованих поблизу кореневої зони рослин. Це альтернатива зрошувальним або борознистим методам зрошення культур. Крапельне зрошення можна використовувати для сільськогосподарських культур з високими або низькими потребами води. Навіщо використовувати крапельне зрошення? Крапельне зрошення може допомогти вам ефективно використовувати воду. Добре продумана система крапельного зрошення практично не витрачає води для стоку, глибокого просочення або випаровування. Крапельне зрошення знижує контакт води з листям, стеблами і фруктами. Таким чином, умови можуть бути менш сприятливими для розвитку хвороби.

Планування зрошення можна здійснювати саме так, щоб відповідати потребам врожаю, обіцяючи підвищену врожайність і якість. Виробники і фахівці по зрошенню часто посилаються на "підземне крапельне зрошення" коли крапельна стрічка або трубка засипається нижче поверхні ґрунту, вона менш вразлива до пошкоджень під час культивування або прополки. Завдяки SDI ефективність використання води максимізується, тому, що випаровування або стік ще менше. Сільськогосподарські хімікати можна більш ефективно застосовувати при крапельному зрошенні. Оскільки зрошується тільки зона коренеплоду, то азот, який вже знаходиться в ґрунті, менше піддається вимиванню, а застосоване добриво можна використовувати більш ефективно. У разі інсектицидів може знадобитися менше продукту. Переконайтеся, що інсектицид відмічений для нанесення через крапельне зрошення. Додаткові переваги крапельного зрошення включають наступні. Системи крапельниць пристосовані до незвичайних полів або до тих, що мають нерівномірну топографію або текстуру ґрунту; ці специфічні фактори повинні бути враховані при проектуванні системи крапельниці. Системи крапельного різання також добре працюють там, де інші системи зрошення неефективні, оскільки частини поля мають надлишкову інфільтрацію, калюжі води або сток. Витрати на добрива і втрати нітратів можуть бути знижені. Використання поживних речовин може бути краще пристосоване до потреб рослин. Виробники нових для крапельного зрошення, можливо, захочуть почати з простої системи на невеликій площі. Для запобігання протікання або підключення необхідно керувати крапельною стрічкою або трубкою. Крапельні випромінювачі легко підключаються за допомогою мулу або інших частинок, які не фільтруються з поливної води. Підключення емітера також може бути викликано водоростями, що ростуть в стрічці або хімічними відкладеннями на емітері.