Якщо ви використовуєте автоматичні або ручні системи поливу, на осінньо-зимовий період вам буде потрібно здійснити процедуру консервації. Важливо розуміти, що це один з ключових чинників обслуговування і догляду за системою, виконання якого обов'язкове до настання заморозків.

Консервація необхідна для продовження терміну експлуатації вашої системи поливу. З настанням потепління ви без проблем зможете почати полив, не турбуючись про збереження компонентів системи. Сніг, мороз – одні з основних деструктивних чинників, що призводять до непридатності поливних конструкцій, якщо в системі залишиться вода.

Основні етапи

Законсервувати систему автоматичного поливу на зимовий період зможе навіть недосвідчена людина, для цього необхідно виконати кілька послідовних кроків:

  • Повітряне продування системи автополиву.

Один із найважливіших етапів, який полягає в позбавленні усього обсягу води в автополиві. Найчастіше для цієї процедури використовується стиснене повітря. Для початку необхідно вимкнути контролер, після чого повністю система знеструмлюється від водопостачання. Видаляються всі трубні заглушки для вільного стоку рідини, під'єднується повітряний компрессор до продувного вузла і починається прокачування стисненим повітрям до тих пір, поки з дощовиків не йтиме лише повітря. Тривалість всієї операції – декілька хвилин.

  • Розбирання насоса.

Насоси, які знаходяться на відкритому повітрі під навісом або в холодних приміщеннях, потребують повного демонтажу. З них зливається вся вода та обладнання переноситься для зберігання в опалювальні приміщення на весь зимовий період.

  • Захист електромагнітних клапанів.

Можна використовувати різні методики, при цьому вкрай важливо забезпечити надійну ізоляцію і захист від зовнішніх факторів.

  • Від'єднання контролера від мережі.

Якщо ваше обладнання працює на вбудованому акумуляторі або батарейках, їх необхідно вийняти, після чого зняти дисплей або екран.

  • Просушування водного бака.

Вся рідина зливається з резервуара, після чого бак герметично закривається, щоб уникнути попадання всередину сміття.

  • Захист дощовиків.

Полягає в змащуванні спеціальними антикорозійними мастилами та укритті спеціальними ковпачками.

  • Демонтаж погодних датчиків.

Метеодатчики знімаються і переносяться на зберігання в опалювальні приміщення.

Основні заходи безпеки

Консервація системи автоматичного поливу вимагає дотримання заходів техніки безпеки. Стиснене повітря під час продування системи є небезпечним фактором, тому важливо дотримуватися певних рекомендацій експертів.

Не слід залишати компресор без нагляду під час процесу продувки. Процес не можна здійснювати через зворотний клапан, перебувати близько біля елементів системи, що продуваються також небажано. Звертайте увагу на витрати повітря при роботі з трубами різного діаметру.

Використовуйте захисні засоби – комбінезон, окуляри, які захистять уразливі частини вашого організму. Пам'ятайте, що стиснене повітря при високому тиску може стати причиною травмування, тому здійснюйте заходи для безпечної взаємодії з системою.

Важливий нюанс

Багато користувачів систем автополиву недостатньо ретельно підходять до вибору підрядників для установки і обслуговування обладнання. Ключовим фактором тут стає вартість послуг, однак, як показує практика, недорогі пропозиції від непрофесійних компаній найчастіше призводять до економії на матеріалах.

В даному випадку це неприпустимо, адже необхідний ретельний інженерний розрахунок з підбором найбільш оптимальних варіантів комплектуючих складових. Неякісні труби, фітинги та інші елементи стануть причиною поломок системи вже через декілька місяців.

Краще зробити якісно роботу на початку, ніж постійно виправляти помилки інсталяторів і змінювати обладнання на нове.
Це заощадити ваш час, гроші та нерви.


Замовлення послуги по 
☎️: 063-135-55-35