Автоматичний полив ділянки запускається, але шток дощувача чомусь не висувається з корпусу. У чому причина та як це виправити?

Висувний дощувач в робочому та неробочому стані. 

 

Не працює один дощувач

Якщо перестав працювати один дощувач, потрібно перевірити саме його. Робочий розбризкувач піднімається над рівнем ґрунту тиском води. Витягніть рукою шток вгору в робочій стан. Потім відпустіть.

  • Тиск води зі спринклеру слабкий і шток мимоволі опустився в корпус, отже, в системі водопостачання надто низький тиск.
  • Шток у ручному режимі виходить з корпусу з зусиллям, а вода розбризкується з добрим напором, значить, проблема має механічний характер. Це може бути знос ущільнювача брудоз'ємника, викривлення труби стояка або штока. Замініть ущільнювач та перевірте цілісність корпусу дощувача.
  • Шток вийшов без зусиль і утримується в робочому стані, але тиск води слабкий – має місце засмічення дощувача. Потрібно прочистити його.

Витягніть рукою шток вгору в робочій стан.

 

Як очистити дощувач

В процесі встановлення зрошувача в трубу часто потрапляє ґрунт. При подачі води бруд перетворюється на пробку. Ослаблений напір не може розтягнути пружину та підняти дощувач.

Щоб запобігти засміченню, перед запуском системи в роботу рекомендується промити спринклер за допомогою кришки для промивання. Відомі виробники комплектують нею дощувачі. Щоб вимити бруд, на кілька секунд увімкніть подачу води. Після цього можна встановлювати розбризкувач: підняти та утримувати штангу, помістити в неї фільтр, нагвинтити форсунку.

Після промивки дощувача можна нагвинтити форсунку.  

 

Згодом фільтр всередині форсунки забивається домішками солей. Через це потік води слабшає, шток перестає виходити з труби. Підніміть його вручну, відкрутіть форсунку. Фільтр вийміть та промийте у чистій воді. На кілька секунд увімкніть подачу води, щоб вимити осад, що скупчився в корпусі. Огляньте промитий фільтр. Якщо він у гарному стані, поверніть його на місце. Пошкоджений фільтр замініть на новий.

Фільтр вийміть та промийте у чистій воді.

 

Не працюють кілька дощувачів

Якщо перестали працювати одразу кілька висувних дощувачів, перевірте підземний водовід на наявність протікання. При виконанні садових робіт ви могли лопатою або культиватором випадково пошкодити трубу. Пройдіть по лінії прокладання водоводу у пошуках мокрих ділянок. У місці протікання вода просочує і розмиває ґрунт, з'являється на поверхні калюжею або плямою мокрого бруду. Коли на ділянці відбуваються зсуви ґрунту, протікання можуть з'явитися в місцях з'єднання фітингів.

Якщо перестали висуватися всі дощувачі, відстежте подачу води в систему. Спочатку перевірте джерело. У колодязі та свердловині за допомогою датчика або щупа заміряйте рівень води.

Загляньте в накопичувальну ємність. Якщо вона виявилася порожньою, перевірте тиск у водопровідній мережі. Якщо в крані звичайний напір, проведіть ревізію клапана поплавця. Несправний механічний клапан рекомендується замінити. Як показує практика, його ремонт є малоефективним. У електромагнітного клапана перевірте електроживлення. Якщо напруга є, значить, вийшов з ладу сам клапан. Замініть його.

Проведіть ревізію клапана поплавця.

 

Обстежте сітку зворотного клапана та фільтр попереднього очищення між джерелом води та насосом. Згвинтіть кришку, вийміть фільтруючі елементи, промийте їх або замініть новими.

Далі перейдіть до діагностики насоса. Сучасне насосне обладнання виробники комплектують датчиками, що сигналізують про «сухий хід».

Якщо обладнання встановлено давно, ви знаєте, який звук воно видає під час роботи. Прислухайтеся, чи не змінився звук роботи двигуна.

У звичайному режимі корпус насоса нагрівається слабо. Якщо всередині нього з'явилися механічні проблеми та утворилося тертя, двигун гріється сильно. Обмацайте корпус зовні. Якщо він занадто гарячий, зупиніть насос.

  • Відкрийте кришку. Огляньте її та крильчатку в пошуках слідів механічного зачепа, наявності задиру металу.
  • Відкрийте робочу камеру. Разом із водою туди могли потрапити камінці та сторонні предмети.
  • Неправильний шум може сигналізувати про усунення валу двигуна або поломку робочого колеса.

Огляньте кришку насоса та крильчатку в пошуках слідів механічного зачепа.

 

В останньому випадку доведеться віддавати насос в ремонт.

І ще дві поширені помилки, що трапляються після весняної розконсервації автополиву. Ви забули відкрити або не повністю відкрили один з кранів. Перевірте їх.

Причиною відмови дощувачів може стати неправильне збирання елементів, що призводить до витікання води, підсмоктування повітря насосом. Випустіть повітря з насоса, перевірте всі з'єднання, затягніть муфти.

Купуйте дощувачі всіх типів, форсунки, електромагнітні клапани, погодні датчики, інше обладнання та аксесуари для автополиву в інтернет-магазині Avtopoliv.com.ua! Заходьте, дзвоніть, пишіть! Ми відповімо на всі ваші питання.