Пропонуємо до розгляду дві популярні системи автоматичного поливу ділянок та садово-паркових зон: віялову і роторну. Вони прокладаються в грунті, а їх дощувателі з'являються над поверхнею тільки під час роботи. Обидві системи монтуються стаціонарно, їх не потрібно до кожного сезону збирати й розкладати. Укомплектовані контролерами і погодними датчиками, вони забезпечують ефективний і економічний полив територій з будь-яким ґрунтом, рельєфом і плануванням.

 

Віялові дощувателі

 

Віяловий дощуватель складається з вертикального патрубка, вбудованого в нього штока на пружині та форсунки. В неробочому стані поливну систему не видно в траві або на клумбі. Вона вмикається тиском води 1 бар і вище. У віялових дощувателів немає елементів, що обертаються автоматично. Якщо потрібно змінити дальність або сектор поливу, регулювання легко виконується вручну.

В неробочому стані поливну систему не видно в траві або на клумбі.

 

Коли контролер дає команду на запуск процесу поливу, вода з системи надходить в патрубок. Під її напором шток піднімається над ділянкою на висоту від 5 см до 30 см, розтягуючи утримувальну пружину.

Iток піднімається над ділянкою на висоту від 5 см до 30 см.

 

Вода розбризкується по ділянці через форсунки з безліччю вихідних отворів. Розмір сектору поливу залежить від моделі форсунки та її налаштування. Кут розбризкування становить 5 °–360 °. Радіус поливу, в залежності від моделі форсунки та її налаштування, становить від 0,5 до 8 м.

Розмір сектору поливу залежить від моделі форсунки та її налаштування.

 

Струмінь води розбризкується у формі віяла або парасольки. Розбитий на численні струмки і краплі потік поливає акуратно, не пошкоджуючи ніжні квіти, не прибиваючи траву.

Струмінь води розбризкується у формі віяла або парасольки.

 

Після закінчення запрограмованого часу поливу контролер відключає подачу води на дощувателі. Без тиску пружина затягує висувний шток в патрубок. Він не заважає пересуванню газонокосарки, ходьбі та іграм дітей на газоні.

Віялові дощувателі використовуються на овочевих грядках, маленьких газонах, в квітниках, чагарниках, де є потреба у дбайливому поливі. Їх встановлюють уздовж доріжок, де потрібно точно відрегулювати напрямок водяних струменів, і на ділянках складної форми, де неможливо забезпечити полив важкодоступних ділянок.

Віялові форсунки встановлюють уздовж доріжок, де потрібно точно відрегулювати напрямок водяних струменів.

 

Переваги віялових дощувателів:

• дешевизна;

• тонке налаштування сектора і радіусу розбризкування;

• правильно спроектована схема установки спринклерів виключає утворення «мертвих» недоступних для зрошення зон;

• дбайливий полив трав'янистих рослин.

Недоліки віялових спринклерів:

• через слабку силу струменів порив вітру змінює їх напрямок і заважає якісному зрошенню.

 

Роторні дощувателі

 

Роторні дощувателі влаштовані таким чином, що форсунка піднімається на висоту 10-25 см і повільно обертається в горизонтальній площині, повертаючись в обидва боки на кут від 25 ° до 360 °.

Роторний спрінклер підіймається на висоту 10-25 см.

 

Сектор поливу залежить від моделі форсунки та її ручного налаштування. Форсунка з силою видає струмінь, який розпадається на великі краплі в польоті. Залежно від моделі дощувателя і налашування форсунки, радіус поливу становить від 4 до 31 м.

Форсунка з силою видає струмінь, який розпадається на великі краплі в польоті.

 

Механізм висування розбризкувача працює за тим же принципом: тиск води піднімає шток з форсункою і обертає ротор в обидві сторони. Після відключення води пружина миттєво затягує шток в патрубок. Прихований на рівні дерну спринклер не заважає доглядати за ділянкою. На територіях з декоративним чагарником можна встановлювати не висувні дощувателі.

Висувні роторні дощувателі. 

 

Роторні дощувальні установки застосовуються на великих площах: поля для гольфу, футболу, тенісу, газони в садово-паркових комплексах і великих приватних домоволодіннях.

Роторні дощувальні установки застосовуються на великих площах.

 

Переваги роторів:

• охоплення великих площ;

• стійкість до сильних поривів вітру;

• можливість налаштування радіусу і сектора поливу.

Недоліки роторних систем:

• більш висока ціна;

• утворення на складних ділянках і навколо зрошувача «мертвих» зон;

• сильний струмінь не придатний для зрошення квітників, грядок, ягідних кущів, мавританського газону;

• при експлуатації в невеликих садах і скверах за стовбурами дерев залишаються сухі сектори.

 

Спільна установка віялових і роторних дощувателів

 

Якщо геометрія або планування заміської садиби така, що одна система не справляється зі зрошенням, завдання вирішується спільною установкою дощувателів обох типів. На широких і довгих газонах монтуються роторні спрінклери.

На широких і довгих газонах монтуються роторні спрінклери.

 

Кути, що не охоплюються роторами, смуги уздовж доріжок, грядки, клумби забезпечуються віяловими дощувателями.

Клумби забезпечуються віяловими дощувателями.

 

Розрахувати, скільки і яких форсунок знадобиться для зрошення конкретної садиби, вам допоможуть співробітники нашої компанії. Надайте нам дендроплан ділянки, а ми зробимо розрахунки і складемо проект монтажу системи автополиву для вашої ділянки. За договором наші фахівці виконають установку, підключення і тестування системи на ділянці.

Висококласне обладнання плюс кваліфікований монтаж від компанії Avtopoliv – гарантія якісної, ефективної та тривалої експлуатації зрошувальних систем. Телефонуйте, запитуйте, купуйте дощувателі та інше обладнання для автоматичних зрошувальних систем в компанії «Автополив»!