Що таке декоративний город, створення та догляд за ним

     Власники земельних ділянок часто відчувають в собі бажання власноруч щось виростити, але повноцінно займатися городними роботами полюбляють не всі. В такому випадку вирішенням буде створення невеликого декоративного городу. Упорядковані грядки – важливий елемент в сучасному ландшафтному дизайні. Вони є окрасою ділянки, виконують естетичну функцію і при цьому приносять користь у вигляді самостійно вирощених овочів, зелені, прянощів. Продумати такий город краще на етапі ландшафтного проектування всієї ділянки, та при бажанні його можна створити пізніше, головне відвести для цього підходяще місце с гарним освітленням, захистом від вітрів та зручним доступом для догляду і поливу.

 

      Ще в середньовічних монастирях в садах вирощували овочі для вживання в їжу, лікарські і пряні трави. Історично склалося так, що планування городів було регулярним - грядки та доріжки були розташовані у вигляді хреста, а в центрі головним елементом могло бути дерево, кущ троянд або фонтан. В сучасному ландшафтному дизайні для таких городів, які часто називають ще «овочевими квітниками», поєднують яскраві, декоративні сорти овочів, трави, квіти та красиві однорічники. Не всі рослини декоративного города висаджують для застосування в їжу, але задля безпеки дітей, гостей та членів родини не можна садити отруйні чи неїстівні рослини. Можна обмежитися лише аптекарським городом – висаджувати пряні та лікарські трави для приготування їжі або трав’яних зборів та чаїв.


Створюємо власний город

Останнім часом для створення декоративних грядок часто використовують високі контейнери, готові чи виготовлені самостійно – вони зручні тим, що до рослин не потрібно сильно нахилятися. Зовнішній вигляд такого городу може бути будь-яким – це залежить лише від фантазії господаря. Грядки можна зробити у вигляді низьких клумб з огорожею чи без, квадратної, прямокутної чи будь-якої іншої правильної форми. На невеликих ділянках можна використати вертикальне розміщення контейнерів. Для огородження грядок використовують дошки, цеглу, каміння, плетені елементи, готові бордюри. Доріжки між грядками можна засипати галькою або корою, засіяти газонною травою чи постелити терасну дошку. Головне правило – форми та матеріали повинні поєднуватися із загальним стилем будинку та ландшафту. На зовсім неве личких ділянках декоративний город можна поєднати з зоною відпочинку.

Для зручності ширина грядок не повинна перевищувати метр, а ширина проходів між ними – 50-60 см. Товщина шару родючого ґрунту повинна бути 20 см. Для його отримання місцеву землю з ділянки перемішують з готовим магазинним ґрунтом. Якщо після недавнього будівництва на землі ви виявили сміття, краще повністю видалити верхній шар та замінити землю. У випадку проблем з подачею води на ділянці варто продумати ємність для її накопичення. При низько розташованих грядках потрібно буде подумати про загальну огорожу всієї території городу, якщо є домашні тварини. Рослини висаджують за підготовленою схемою для отримання геометричного візерунка. При посадці овочів потрібно враховувати їх сумісність - наприклад, помідори не саджають поряд з картоплею, капусту – с квасолею. Краще чергувати овочеві культури з квітами або травами.


Як доглядати за декоративним городом

Догляд за декоративними грядками полягає головним чином в поливі та внесенні добрив. Випаровування води на грядках активне, тому і полив повинен бути достатнім та регулярним. Звичайний ручний полив може приводити до застоювання води на листках та в розетках, що може викликати розвиток хвороб. Крапельний полив буде найбільш оптимальним рішенням для такого об’єкту – вода потрапляє до важкодоступних місць, надходить дозовано та напряму до кореневої системи. Стрічки крапельного поливу вкладаються поверх ґрунту, не потрібно нічого перекопувати. Не варто економити на встановленні фильтру, інакше пісок, дрібні камінці та домішки будуть забивати мікроотвори, і через невеликий проміжок часу доведеться замінювати всю стрічку. Найдешевші варіанти трубок та комплектуючих – ламкі і швидко стають непридатними через перепади тиску води або неакуратного поводження. Вносити поживні розчини з добривами також зручніше через систему автополиву. Рослини городу дуже чутливі до нестачі вологи, а збій в роботі поливу може привести до загибелі рослин, тому підбір та встановлення обладнання для автополиву краще довірити нашим фахівцям.


 

Купити обладнання для систем автоматичного поливу на сайті Avtopoliv.com.ua або за телефоном +38 (063) 135-55-35.

Avtopoliv – ваш надійний постачальник зрошувальних систем!