автоматичний полив садуНеправильний полив рослин може призвести до суттєвих негативних наслідків для вашого саду або городу. Більшість людей звикли покладатися на свій особистий досвід і «поради сусідів», замість того, щоб вивчити рекомендації професіоналів в сфері сільського господарства. Мабуть, найпоширенішою помилкою є те, що при настанні посушливого періоду, багато дачників протягом декількох днів чекають випадання опадів, і лише потім, зневірившись, здійснюють ручний полив. Однак, кілька днів без надходження вологи не проходять для рослин безслідно. На деяких, особливо примхливих видах вже через пару днів можна виявити ознаки посухи - спостерігається млявість і в'ялість листя.

Ще одна значна помилка городників полягає в тому, що вони прагнуть полити все і відразу, в той час як правильний полив має на увазі особливий підхід до окремих ділянок з підвищеною вразливістю від посухи. До таких ділянок підвищеного ризику відносяться:

  • Дерева і кустарні рослини в перші два роки після їх посадки;
  • Більшість овочів: огірки, помідори, цибуля, кабачки, боби, кукурудза;
  • Деякі види ягід. Наприклад, смородина і суниця.
  • Рослини, які ростуть ближче одного метра від стіни будівлі і не можуть отримувати воду в результаті випадання опадів;

Ще один прорахунок, що допускають садівники-аматори, це занадто часті сеанси поливу з малою витратою води. При такому підході в жаркий період, волога швидко випаровується з ґрунту, у рослин можуть розвиватися поверхневі корені, що погано переносять посуху, а також може активізуватися ріст бур'янів.

Ключове правило поливу саду і городу полягає в тому, що не варто намагатися залити водою всю ділянку відразу. Важливо враховувати те, що витрата запасів вологи рослиною залежить від декількох факторів, таких як: вид рослини, тип ґрунту, наскільки давно було посаджено ця рослина і т.д. Починати підготовку до боротьби з літньою засухою рекомендується заздалегідь, за допомогою правильно організованого і регулярного поливу, з метою запобігання пересихання ґрунту на вашій дачній ділянці.