Чому газон псується взимку

Найчастіше пошкодження газонів проявляються саме після зими. Якщо ви ходили або їздили по засніженій галявині, складали на ній важкі предмети, можете бути впевнені, що трава постраждала. Після потепління утоптаний сніг перетворюється на льодову скоринку, що перекриває дернині доступ до тепла та повітря. Коріння згнивають, з'являються залисини.

Друга часта причина – бактерії, грибки, лишайники, мох, водорості. Якщо газон заразився наприкінці літа, мікроорганізми та спори, що щасливо перезимували, вже під снігом починають активно розмножуватися та розростатися. Коли галявина звільняється від снігу, плями, що утворилися, розширюються на очах.

Мох на газоні.

 

Весняні «залисини» можуть бути наслідком того, що комахи восени відклали яйця в дернині. Личинки, що перезимували, живляться молодими корінцями, що відростають. Трава, що не отримує води, мерхне. Небезпечними шкідниками є личинки хруща та комарів-довгоножок, мурахи та бджоли-мінери. Птахи, що полюють на личинок і комах, які оселилися в траві, ще більше псують дернину.

Кроти, що прокинулися після відлиги, проривають повітропроводи до своїх гнізд. Вони знищують кореневу систему і засипають мокрою землею молоді паростки трави.

Кротовини на газоні.

 

Небезпечна для газонної трави сеча собак та котів. Висока концентрація аміаку пропалює дернину, робить грунт непридатним для рослин.

Собача сеча випалює траву на газоні. 

 

Лікування газону

 

Механічна обробка

Методи лікування газонів найбільш ефективні, коли на вулиці встановлюється стабільно тепла погода і просихає верхній шар грунту.

Спочатку потрібно забезпечити корінню трави доступ повітря:

1. Викорчувати всі бур’яни, що зійшли.

2. Вичесати віяловими газонними граблями всю «повсть», мох, інше сміття. Гребти треба в різних напрямках, щоб ретельно вичистити галявину. Рослинні відходи, що розкладаються, стимулюють захворювання.

3. Проїхатися по газону аератором або пройтися по ньому в спеціальних аераційних сандалях з шипами, роблячи кроки 25–30 см. Можна густо продірявити дернину вилами з товстими зубцями. Цей захід позбавляє газон від моху, водоростей, лишайників.

4. На газоні старше 2-х років провести вертикуляцію – глибокі вертикальні розрізи кореневої системи. Це робиться механічним або електричним вертикутером. Перерізаючи старі коріння, ви стимулюєте зростання молодих сисних корінців.

Граблі для вичесування газонів та сандалі для аерації.

 

Після проколювання дернини потрібно знову вичесати газон від обрізків трави та коріння. А потім вирівняти його газонокосаркою. Не варто стригти траву занадто коротко. Виставте рівень ножів на 7–10 мм.

 Провівши механічну обробку, газон потрібно добре полити два дні поспіль. Потім перейти в звичайний режим. Після цих дій починається швидке нарощування молодих коренів, що, в свою чергу, активізує інтенсивний ріст надземної частини.

 

Примітка. Якщо газон оснащений системою автополиву, перед його обробкою потрібно виставити прапорці, щоб не пошкодити дощувачі та техніку.

 

Лікування від хвороб

Якщо виявлені грибкові, лишайникові, бактеріальні осередки, їх необхідно обробити фунгіцидами. Якщо таких пошкоджень більше 30%, варто пролікувати всю галявину, а ще краще – всю ділянку. Спори переносяться з легким подихом вітру і заражають територію в найкоротший термін.

Симптоми грибкових захворюваннь газону. 

 

Лікування від шкідників

Позбавити ділянку від мурах та личинок комах потрібно за допомогою інсектицидів. Для позбавлення від кротів використовувати відповідні для вашої ділянки методи. Вичесуючи газон, приберіть з нього всі кротовини та мурашники, заповніть грунтом і максимально ущільніть прориті ходи.

 

Підживлення

Здорові ділянки трави після механічної обробки потрібно підживити комплексними органо-мінеральними добривами для газонів. Це зміцнить імунітет трави, підштовхне її до активного нарощування кореневої та зеленої маси. Використовувати можна сухі або рідкі комплекси.

Сухі гранульовані добрива рівномірно розсипаються по газону і поступово розчиняються під час поливу або дощу. Вони починають діяти через 7–10 днів, період їх дії близько 10 днів.

Рідкі добрива додаються в поливну воду і починають засвоюватися корінням одразу. Якщо на ділянці встановлена ​​автоматична система зрошення, препарат в потрібній пропорції заливається до поливного баку або в спеціальний пристрій-дозатор.

Рівномірне розсипання сухих добрив по газону. 

 

Підсіви

У лисинах грунт злежується й просідає. Його слід розпушити. Для заповнення западин купіть спеціалізований грунт. А також суміш насіння, ідентичну тій, що вже росте на галявині. Треба засіяти порожні плями, полити, замульчувати. Молода трава, в залежності від погоди, затягне порожнечу через 2–4 тижні. Якщо весь газон погано пережив зиму, підсіви потрібно зробити по всій його площі.

Засыйте лисини сумішшю насіння, ідентичною тій, що росте на газоні.

 

Відновлення рулонного газону

Рулонний газон віком до 1,5 років відновлюється «латками». Потрібно купити новий рулон. Пошкоджені ділянки дернини вирізати прямокутниками і на їх місце вкласти латки того ж розміру. Через 2 тижні межі латок згладяться. Старі рулонні газони відновлюються так само, як і посівні.

Щоб залатати молодий рулонний газон, купыть новий рулон.

 

Правильно проведені весняні роботи з догляду, лікування та відновлення газону, а також регулярний автоматичний полив, дозволять вже через 1–2 місяці користуватися ним повноцінно. Замовляйте автоматичні системи зрошення газонів в магазині Avtoopoliv.com.ua!