Стрічка-спрей «Туман» є різновидом системи дощування. Являє собою перфорований шланг, що дає рівномірний верхній полив зелених насаджень: газону, городу, палісадника, квітника з літниками.

 

Влаштування системи поливу «Туман»

Стрічка-спрей – це шланг з полімерної гуми з товщиною стінки 8 міл (0,2 мм). По верхній стороні шланга лазерним променем зроблені ряди мікроотворів діаметром 0,5–0,8 мм. Крок між отворами 20 мм. Вода під тиском б'є з отворів вгору та в сторони тонкими цівками, що дробляться в повітрі. Величезна кількість дрібних водяних крапельок утворює щільний туман, який рівномірно і рясно змочує кожен сантиметр зрошуваної ділянки.

Виробники випускають шланг для «туманного» поливу в декількох діаметрах. Найбільш прийнятні для домашнього господарства та городу рукави діаметром 25 мм, 32 мм, 40 мм. Рідше використовуються діаметри 50 мм, 60 мм і 70 мм. Довжина стрічки в рулоні 100 м і 200 м.

Стрічка-спрей рулоном.

 

Стрічка розкладається на поверхні ділянки: по газону, в міжряддях, уздовж грядок, поверх мульчуючого агроволокна. На початку ряду вона надівається на стартовий фітінг і фіксується спеціальним пластиковим кільцем, що утримує шланг від зриву тиском води.

Стартовий фітинг без крана та з краном.

 

Кінець стрічки закривається заглушкою. Пропонується два варіанти заглушок:

• Ніжка, стійка. Т-образний фітинг з 30-сантиметровою ніжкою, що заганяється в грунт, і міцним затискачем для відкритого кінця стрічки. Утримує шланг від зсуву в горизонтальній площині при поштовхах через тиск води.

• Чопик. Фітинг, відрізок пластикової труби з глухим кінцем і фіксуючим кільцем. Не прив'язує кінець шланга до грунту.

Заглушки до стрічки-спрей "Чопик" та "Ніжка". 

 

На випадок механічного пошкодження рукава, виробники пропонують ремонтний фітінг: відрізок пластикової труби з двома фіксаційними кільцями. Пошкоджена ділянка вирізається ножицями, на її місце встановлюється ремонтне з'єднання.

Ремонтний фітінг. Пошкоджене місце вирізається ножицями, на його місце вставляється ремонтне з'єднання.

 

Принцип роботи спрея

Стрічка «Туман» працює при тиску води в системі від 0,5 до 2,5 атм. Смуга зрошення становить 3–10 м. Її ширина регулюється тиском води. Чим вище тиск, тим вище струмені і тим ширше смуга дощування.

Оптимальна довжина розкладеного на ділянці шланга 20 м. При стабільному високому тиску води її можна збільшити до 50 м. Довше рукава робити не варто, тому що на великих дистанціях стає помітною різниця тиску, а значить, ступінь зволоження грунту. Поливати великі площі краще секторами. Підвести до кожного сектору пластиковий водопровід, а потім розкладати відрізки стрічки.

Кожен емітер (отвір в стрічці) видає до 6,5 л води в годину. На упаковці виробник вказує витрату для кожного виду рукава, завдяки чому можна розрахувати загальну витрату води і час поливу для кожної конкретної ділянки, грядки, культури.

Кожен емітер видає до 6,5 л води на годину.

 

На маленьких дачних ділянках поливати спрей-стрічкою можна в ручному режимі. Для великих городів і газонів рекомендується встановлювати системи автоматичного поливу. Запрограмований час включення, тривалість зрошення, тиск води забезпечать як рясне промокання грунту на всій ділянці, так і оптимальну витрату води.

Для великих городів рекомендується встановлювати стрічку-спрей "Туман" разом з системою автоматичного поливу.

 

Галузі застосування

• городні грядки з овочевими культурами;

• площі з зеленню: салат, щавель, пряні трави;

• газони;

• теплиці;

• парники при укоріненні живців, відводків, пророщуванні насіння, вирощуванні розсади;

• пасовища.

Стрічка-спрей – краще рішення для дачних селищ, де вода подається за розкладом на пару годин. В таких умовах крапельний полив не ефективний через низький витрати води. Одночасне дощування всієї ділянки протягом години забезпечить необхідною кількістю води весь город.

 

Переваги спрей-стрічки «Туман»

• Ділянка зрошуваної землі насичується вологою рівномірно і на однакову глибину, як під час опадів.

• Туман максимально ефективно використовує доступний водний ресурс в обмежений період часу.

• Завдяки дрібнодисперсному розпорошенню води розпушений грунт не прибивається, на його поверхні не утворюється непроникна кірка.

• Систему можна використовувати у відкритому і закритому грунті.

• Над низькорослими культурами утворюється область підвищеної вологості повітря. Температура знижується на кілька градусів. Рослини менше випаровують вологи, краще нарощують зелену масу і зав'язь. Зелень і плоди стають соковитими, довше зберігають ніжну структуру клітковини, сільськогосподарська продукція має свіжий вигляд.

Над низькорослими рослинами утворюється область підвищеної вологості повітря, квіти мають свіжий вигляд.

 

• Щоденне дощування змиває з листя пил, забезпечує рослинам повноцінне дихання.

• Шланги не скручуються, не зав'язуються вузлами, легко розкладаються на пласких ділянках і в підгорнутих міжряддях. Їх можна викладати прямолінійно, по колу, з вигинами.

• Поливати город можна чистою водою, розчином добрива, фунгіциду, інсектициду.

• Емітери стрічки-спрей стійкі до засмічення.

• Ремонтне з'єднання забезпечує швидке відновлення пошкоджених рукавів.

• На великих ділянках система «Туман» вигідніша, ніж крапельний полив, тому що потребує меншої кількості фітингів і обладнання. Кілька гілок добре проливають велику площу.

• Низька ціна при високій ефективності.

• Компактне зберігання в зимовий період.

 

Коли «Туман» не можна використовувати або слід використовувати з обережністю

• Якщо немає джерела водопостачання з достатнім тиском, якісного дощування з широким розпиленням не вийде. Потрібно встановлювати іншу зрошувальну систему або потужний насос.

• Якщо ділянка має перепад висот, на вершині грунт недоотримає воду, а низина буде затоплена.

• Деяким городнім культурам надмірна вологість повітря шкідлива. А саме, на томатах, баклажанах, перці, полуниці, картоплі, малині, агрусі у вологому середовищі активно розвиваються грибкові захворювання. Для них краще використовувати крапельний прикореневій полив або влаштовувати широкі міжряддя, де краще циркулює повітря.

• Полив слід проводити до сходу або після заходу сонця. Тоді вдень ​​на листках не залишається опіків від крапель-лінз, а висока вологість холодними ночами не сприяє розвитку хвороб культур.

Для полуниці слід влаштовувати широкі міжряддя. 

 

Серед недоліків системи «Туман» можна назвати необхідність в регулярному прополюванні ділянки. Суцільний рясний полив викликає бурхливе зростання бур'янів. У цьому спрей поступається крапельному поливу, який дає воду тільки під корінь культурної рослини.

Так само потрібно стежити за тиском води в системі. При нестабільній подачі води різке підвищення тиску понад 2,5 атмосфер може пошкодити рукав.

 

Лайф-хаки від досвідчених користувачів стрічки-спрей

Якщо тиск води в системі менше 0,5 атм., Рукав можна закільцювати за допомогою фітинга-трійника. Зустрічний потік підвищить тиск в шланзі до прийнятного.

Ремонт пробоїни можна виконати і без спеціального фітинга, використовуючи 10-сантиметровий відрізок залишку стрічки. Потрібно зняти заглушку, надіти відрізок на шланг, просунути його до пробоїни, закріпити невеликою кількістю клею. Тиск води забезпечить щільне прилягання стрічки до імпровізованої «латки».

 

 

Стрічка-спрей «Туман» – це максимально ефективний полив і високі врожаї при мінімальних фізичних зусиллях та матеріальних витратах. Хочете оптимізувати полив городу – телефонуйте в крамницю «Автополив»! Фахівці компанії допоможуть підібрати відповідну систему, розрахувати необхідну кількість стрічок і фітингів. А при необхідності скласти проект і облаштувати поливну систему на вашій садибі.

Купуйте якісне обладнання та матеріали для системи автоматичного поливу ділянки в компанії Avtopioliv!