Після закінчення поливного сезону власники заміських садиб приступають до зимової консервації систем автоматичного поливу газону і саду. Ця робота проводиться в жовтні-листопаді до приходу заморозків. Якісно виконані заходи гарантують збереження поливних систем в холодну пору року. Всі дії виконуються з дотриманням техніки безпеки.

 

Промивання зрошувальної системи

З контурів знімаються заглушки. По трубах пускається чиста вода, вимиває накопичився за літо осад. Якщо у вихідної води є неприємний органічний запах, потрібно обробити труби кислою водою: закачати і залишити на годину 0,6% -ний розчин азотної або ортофосфорної кислоти. Потім знову промити чистою водою. При необхідності кислотну дезінфекцію повторити кілька разів.

 

Продування зрошувальної системи
Продування зрошувальної системи

Розгалужена схема водопровідних труб, рукавів, шлангів після експлуатації залишається заповненою. Воду з неї необхідно повністю злити. Для цього перекривається вентиль централізованої подачі води, знімаються заглушки з кінців труб крапельного поливу, відкриваються клапани розеток ручного поливу. Частина води виходить з розгерметизованою мережі самопливом.


Рідину потрібно вигнати з допомогою повітряного компресора.

 

Для продувки застосовується тиск повітря, що дорівнює робочому тиску системи автополиву - 3-8 бар. Створювати сильніший натиск не рекомендується, щоб не пошкодити трубопровід.

Патрубок компресора приєднується до спеціального вузла. Агрегат запускається. Коли в ресівері утворилося максимальний тиск, вентиль подачі повітря відкривається. Надходження повітряного потоку в зрошувальну систему регулюється за допомогою ручного режиму на пульті управління або почергового ручного відкриття електромагнітних клапанів всіх ліній дощовиків, починаючи від найдальшої і високою.


Промивання зрошувальної системи

Повітряний потік видавлює воду, що залишилася через розетки, форсунки, кінці труб.

 

Продування триває 1-3 хвилини, до припинення розбризкування води і пароповітряної суміші. По кожній гілці вона повторюється кілька разів.
Важливо, щоб в трубах зовсім не залишилося рідини. Таким же чином слід продути шланги ручного поливу, перед їх перенесенням на зберігання в сухе промерзає приміщення.

Після закінчення продувки компресор відключається, повітря з ресивера випускається. Всі отвори дощувальної системи щільно закриваються, щоб через них не проникли опади, комахи, сміття. Вентилі подачі води і повітря на період консервації залишаються в напіввідкритому положенні.

 

Відключення електроживлення

Від електричної мережі відключається насосна станція і блок автоматичного управління. Це означає не тільки виїмку вилки з розетки, але від'єднання проводки від двигуна і блоку живлення для їх подальшої розбирання.

 

Демонтаж насоса
Демонтаж насоса

Вуличний насос від'єднується від трубопровідної обв'язки, відкручується гайка, від'єднується фланець. Вода, що залишилася в корпусі, зливається. Агрегат просушується на повітрі і переноситься на зберігання в сухе теплому приміщенні.

 

Демонтаж блоку управління
Демонтаж блоку управління

Клеми живлення контролера від'єднуються від корпусу. Верхня панель з кнопками і екраном очищається від пилу, укладається у влагозащитную упаковку, переноситься на зберігання в сухе теплому приміщенні. Якщо блок живлення працює від батарейок, їх слід вийняти і зберігати окремо від корпусу.

 

Утеплення електромагнітних клапанів

Утеплення електромагнітних клапанів

Коробки з електромагнітними клапанами очищаються від сміття, заповнюються теплоізоляційним матеріалом (мінеральна вата, пінополіуретан, ізолон).

 

Просушка ємкості для води
Просушка ємності для води

З бака або гідроакумулятора зливається вся вода. По можливості ємність промивається зсередини від накопичених за сезон відкладень. Після просушування люк і вихідний отвір щільно закриваються, щоб уникнути попадання всередину сміття, комах. Відкритим в період консервації залишається тільки «дихальний» клапан.

 

Укриття зрошувачів

Форсунки прочищаються, просушуються, але не демонтуються. Металеві елементи змащуються антикорозійним засобом. Все спринклери ховаються пластиковими ковпаками або обмотуються щільною поліетиленовою плівкою.

 

Демонтаж датчіків погоди
Демонтаж датчиків погоди

Все метеодатчики (дощу, сонця, заморозків) знімаються з кронштейнів і разом з проводкою поміщаються на зберігання в сухе промерзає приміщення.

 

Техніка безпеки при консервації автополиву

При роботах з компресором важливо дотримуватися запобіжних заходів:

  • Користуватися агрегатом з справним регулятором тиску.

  • Працювати в захисних окулярах, що оберігають очі від розлітається під високим тиском бруду.

  • Не залишати без нагляду працюючий компресор.

  • Під час продувки не перебувати в безпосередній близькості від спринклерів, форсунок, клапанів. Простежити, щоб поруч не було домашніх тварин.

  • Не використовувати для продувки зворотний клапан.

 

Чому продування повітрям обов'язкове !!!
продування повітрям

При замерзанні вода розширюється і руйнує все порожнини, які вона займає. Навіть якщо дощувальна система заповнена водою частково, в сильні морози лід розриває металеві та полімерні труби. Продування автополива перед консервацією повітрям гарантує багаторічну безпроблемну службу всіх її елементів.

 

Якщо власник не готовий самостійно виконати консервацію !!!

Якщо ви не маєте потрібного обладнання, навичок, бажання самостійно займатися консервацією системи зрошення на своїй ділянці, запросіть професіоналів компанії avtopoliv.com.ua.

Наші фахівці працюють в Києві і області. Вони швидко, недорого підготують обладнання і обв'язку до безпечної зимівлі, проконсультують з питань збереження, обслуговування, експлуатації автоматичного поливу. Вартість послуги консервації залежить від розміру ділянки, розгалуженості автополива.

 

Ціна обговорюється в кожному випадку індивідуально.