Щоб уникнути даремної витрати води в негоду система автополиву укомплектовується погодними датчиками. Вони реагують на стан навколишнього середовища і дають команду контролеру про припинення програми поливу ділянки.

Весь асортимент погодних датчиків включає:

  • Датчик дощу.
  • Датчик вітру.
  • Датчик заморозків.
  • Датчик вологості ґрунту.
  • Міні-метеостанція.

 

Міні-метеостанція містить в собі датчики 3 в 1. Вона встановлюється на відкритому місці: коник даху, стовп і т.п. Пристрій, реагує на дощ, вітер і зниження температури. Якщо власник бажає тримати під контролем всі процеси, що відбуваються в його садибі, міні-метеостанція допоможе йому в цьому.

Міні-метеостанція містить в собі 3 датчика. 

 

Датчик вологості ґрунту заглиблюється в землю. Якщо земля довго зберігає вологу, датчик сигналізує контролеру, що в воді поки немає необхідності. Це раціональне рішення, якщо мова йде, наприклад, про один невеликий газон. Але великі площі однорідних ґрунтів зустрічаються рідко. Крім газону на території ростуть дерева, чагарники, клумби, які споживають воду в більшій чи меншій мірі. Значить, доведеться встановлювати кілька датчиків вологості ґрунту. Що не завжди розумно з фінансової тічки зору.

Датчик вологості грунту заглиблюється в землю.

 

Датчик заморозків монтується на відкритому місці. Він реагує на зниження температури нижче + 5° C. Цим пристрій оберігає рослини від загибелі. На більшій частини території України аномальні падіння температури в поливний сезон бувають вкрай рідко. Зазвичай, вони трапляються в гірських районах. А до осінніх заморозків власники вже встигають законсервувати систему автополиву на зиму.

Датчик заморозків реагує на падіння температури до +5°C. 

 

Датчик вітру встановлюється на конику або в стороні від будівель і дерев на окремій стійці. Він спрацьовує на занадто високу швидкість вітру і скасовує полив. Потужні повітряні потоки збивають бризки води в одну сторону. В результаті частина зрошуваного ділянки перезволожуються. Шквальні вітри в Україні теж трапляються не часто. Датчик вітру може бути корисним у відкритих степових зонах.

Датчик вітру спрацьовує на високу швидкість вітру. 

 

Датчик дощу монтується під відкритим небом: на карнизі, фронтоні, паркані, стовпі. Він реагує на краплі дощу, що потрапляють в спеціальний уловлювач. При чому, не на одну краплю, а на певний обсяг води, яка потрапила в чашу. Детальніше про датчики дощу читайте в нашій статті «Датчики дощу в системах автополиву».

Датчик дощу реагує на краплі води, що потрапляють в спеціальний вловлювач. 

 

Дощі на території України – часте явище. Тому для будь-якої ділянки, обладнаної системою автоматичного зрошення, потрібно купити датчик дощу. Він економить в середньому 30% води та електроенергії, вберігає газони та зелені насадження від перезволоження коріння, а ґрунт – від заболочування.

Близько 90% наших покупців встановлюють саме датчик дощу. Для догляду за заміськими й дачними ділянками його одного цілком достатньо.
 


Якщо економія ресурсів для вас актуальна, якщо правильний догляд за газоном і садом вважаєте важливим, купуйте погодні датчики в магазині Avtopoliv.com.ua!