Якщо у вас на дачній ділянці є невеликий клаптик землі, який ви хотіли б перетворити на красивий газон, тоді вам просто не обійтися без автоматичної системи поливу.
Звісно, відразу вам буде подобатись самостійно бігати з відрами та доглядати за своїм садом, але згодом вам все це набридне.
Для того щоб не витрачати кошти на замовлення поливу в спеціалізованій фірмі, створіть таку систему самостійно.

 

Крок перший. Складання плану.

План майбутньої автоматичної системи поливу  це початок всього, адже подібна споруда конструюється важкою працею.
Для того щоб почати створення системи, вам необхідно визначитися з тим, яке обладнання потрібно закупити, скласти хоча б приблизний список усіх необхідних робіт, що допоможе вам заздалегідь дізнатися про всі процеси та дії, які потрібно зробити в найближчому майбутньому. Для створення плану вам потрібно взяти звичайний папір для креслення, нанести на нього будинок та інші будівлі, розташовані на земельній ділянці, а також зону гриль, яку в перспективі вам вже не вдасться перенести на якесь нове місце.
Спочатку відзначте на плані зону водозабору, після чого намалюйте магістраль зі всілякими розгалуженнями, на яких будуть розташовуватися дощувачі. Їх кількість буде прямо залежати від необхідного радіуса, наприклад, на кожні 25 метрів вам буде потрібно по одному пристрою. Уважно прослідкуйте за тим, щоб в радіус дії не потрапляли побудови і зони, в яких полив категорично заборонений. Далі, вам буде потрібно перенести весь план-схему на територію, використовуючи для цього різнокольорові шнури, щоб всю розмітку було видно здалеку.

Завантажити: Керівництво з проектування.

Якщо вам не вдається створити таку схему власноруч
 зверніться за допомогою до нашого професійного інженера проектувальника компанії avtopoliv.com.ua.


Крок другий. Закупівля необхідних матеріалів.
 

матеріали для автополиву

Після того як ви створили план-схему і перенесли позначки на територію, вам потрібно купити матеріали і обладнання, все обладнання можна знайти і замовити в інтернет магазині автопилову avtopoliv.com.ua .
Тут складність полягатиме в тому, що вам необхідно ретельно прорахувати витрати всіх матеріалів. Найчастіше використовуються такі матеріали як:

 

  • спеціальна насосна станція;

  • численні з'єднувальні елементи;

  • труби;

  • спринклери;

  • фільтри;

  • регулятори тиску;

  • інструменти, необхідні для копання;

  • електромагнітні клапани;

  • контролери.
     

При цьому вам необхідно враховувати радіус дії кожного спринклера, для того щоб повністю уникнути попадання вологи на побудови. Від цього також залежить вибір насосної станції, адже потужності її роботи повинно вистачати для зрошення саме вашої території. Всі труби рекомендується купувати з поліетилену низького тиску.

 

Крок третій. Підготовка системи та подальший монтаж.

Цей етап складається з установки насосної станції, риття канав, прокладки труб, приєднання всіх необхідних складових до насоса, установки дощувачів, монтажу контролерів, численних регуляторів руху, фільтрів. Після проведення всіх цих видів робіт вам потрібно буде зайнятися налагодженням і подальшим запуском всієї системи.
Особливу увагу потрібно звернути на глибину траншей. Професіонали радять зупинити свій вибір на траншеях, що становлять один метр в глибину. Саме на цій глибині ґрунт не буде промерзати, а отже, труби не зіпсуються від холоду. Звичайно, така робота завдасть вам багато клопоту та буде досить трудомісткою, тому багато дачників-любителів зупиняють свій вибір на канавах, які в глибину становлять всього тридцять сантиметрів. В такому випадку необхідно встановлювати труби з деяким нахилом, для того щоб взимку у вас була можливість повністю зливати з них усю воду. Після того як ви переконаєтеся в повній герметизації всієї установки, ви зможете приступити до засипання ґрунту.

 

Якщо вам не вдається змонтувати власноруч  зверніться за допомогою до команди професійналів монтажників компанії avtopoliv.com.ua.

 

Рекомендації по експлуатації автоматичної системи поливу.

  1. Не забувайте хоча б пару разів на місяць перевіряти фільтри, якщо з'явиться необхідність  відразу ж замініть їх на нові.
  2. Не забувайте регулярно перевіряти чистоту всіх деталей системи.
  3. Постійно перевіряйте всі головки у зрошувачів, в разі виявлення будь-яких забруднень вам потрібно буде ретельно прочистити їх використовуючи м'який пензлик.
  4. Перевіряйте ґрунт у тих місцях, де проведено обладнання. Якщо ви помітили, що ґрунт просів обов'язково засипте цей недолік.
  5. Не забувайте перед початком кожного сезону встановлювати нові батареї, а також обов'язково виймайте їх на зиму.
  6. Перед тим як законсервувати пристрій на зиму, ретельно перевірте, щоб вся вода була повністю злита. Залишки вологи можуть значно вплинути на самі труби, що в наступному році призведе до великих проблем.
  7. Після закінчення кожного дачного сезону перевірте клапани, а також продуйте всю систему за допомогою стиснутого повітря.
  8. На зимовий період не потрібно забувати знімати всі датчики, які показують вологість і кількість опадів, обов'язково зберігайте їх лише в теплому приміщенні.


Тонкощі в організації зрошення.

  1. Займатися поливом найкраще вранці та ввечері.
  2. Не варто заливати рослини. Ідеальна глибина поливу  30-50 сантиметрів. У тому разі, якщо у вас буде надлишок вологи  коріння рослин може загнити, а отже, сама посадка буде знищена.
  3. Не потрібно поливати рослини відкритим струменем води.