Крапельний поливТехнічний прогрес призвів до появи нових технологій поливу, які значно спрощують життя агрономів і городників. Слід зазначити, що кожне таке рішення має свої переваги і недоліки. Проте, на початку минулого століття інженеру-гідротехніку єврейського походження Симхе Блассу вдалося розробити, мабуть, найбільш ефективну, економічну і найменш трудомістку систему поливу – так званий «крапельний полив».

Поштовхом до створення такої системи послугувало те, що перед Блассом стояло завдання збільшити врожайність сільськогосподарських угідь, які перебували в посушливій місцевості. Інженер взявся активно досліджувати процес зростання сільськогосподарських культур і прийшов до простого, і разом з тим геніального висновку: для їх повноцінного зростання потрібне збалансоване живлення, а також кисень в достатньому обсязі. Надмірне, так само як і недостатнє зволоження ґрунту може призвести до згубних наслідків для рослин. Існуючі на той момент системи поливу не дозволяли забезпечити бажаний результат.

Крапельний полив має на увазі постачання води прямо до кореня рослини за допомогою спеціальних трубок, оснащених крапельницями. Завдяки використанню кранів і трубок різного діаметру, ця інноваційна система дає можливість адаптувати полив під потреби кожної конкретної рослини. Крім того, використовуючи таку систему, можна здійснювати підживлення рослин добривами. І найголовніше, крапельний полив може бути повністю автоматизований! Тільки уявіть собі, ви поїхали у відпустку на море або в місто у справах, а розумна система продовжує невпинно і відповідально стежити за вашим городом. Мабуть, про таке мріють всі дачники.

Однак, незважаючи на всі очевидні переваги, ця система має і ряд недоліків:

  • Крапельниці на трубках регулярно засмічуються;
  • Деякі деталі схильні до механічних пошкоджень;
  • При крапельному поливі немає охолоджуючого ефекту;
  • Через обмежену зони поливу може розвинутися щільна коренева система;
  • Істотні витрати на покупку і ремонт такої системи.

При використанні крапельного поливу, рекомендується перевіряти стан ґрунту в прикореневій зоні рослин, викопавши її лопатою. Якщо ґрунт злегка вологий, значить, полив виконується правильно. Якщо він має розм'яклий, болотистий вид, значить, час поливу слід скоротити.

Разом з тим, на сьогоднішній день не існує більш ефективної системи, ніж крапельний полив. Побачивши віддачу у вигляді щедрого врожаю, ви переконаєтеся, що всі кошти і зусилля були витрачені не даремно.